Muzyka Wojciecha Kilara na finał Jubileuszu

koncert_miniZwieńczeniem uroczystości Jubileuszu 750-lecia parafii p.w. św. Stanisława B.M. był niedzielny 9 maja br.) koncert symfoniczny, jaki odbył się w kościele św. Stanisława B.M., w wykonaniu orkiestry i chóru Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka.

Ten wielki muzyczny finał Jubileuszu zaszczycili swa obecnością JE Biskup Sosnowiecki ks. dr Grzegorz Kaszak i maestro Wojciech Kilar. Przybyłych na koncert powitał proboszcz parafii p.w. św. Stanisława ks. kanonik Jarosław Wolski.

Licznie zebrani melomani, wśród której obecni byli przedstawiciele Senatu RP, Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej dr Maciej Hamankiewicz, władze samorządowe miasta Czeladź z  burmistrzem Markiem Mrozowskim, reprezentanci Starostwa Powiatowego w Będzinie, duchowieństwo,  z wielkim entuzjazmem przyjęli dwa dzieła Wojciecha Kilara „Magnificat”  i „Victorię”, wykonane przez śląskich filharmoników oraz solistów: Izabellę Kłosińską (sopran), Tomasza Krzesicę (tenor) i Romualda Tesarowicza (bas). 

Po zakończonym koncercie bp Grzegorz Kaszak udzielił obecnym błogosławieństwa.

Wykonawcy koncertu zostali obdarowani przez Miasto Czeladź  kwiatami i jubileuszowymi wydawnictwami.

Foto: Marcin Binkiewicz