XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj o godz. 17.00 w kapliczce przy ul. Mysłowickiej zostanie odprawiona doroczna Msza św. ku czci św. Rozalii. Na tę Mszę zapraszamy nie tylko mieszkańców tej części parafii. Po Mszy św. w kaplicy zostanie umieszczona płaskorzeźba św. Anny, którą poświęcił Ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Chorych do czeladzkiej Matki Bożej Pocieszenia w minioną środę.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wielkiego diecezjalnego wydarzenia: Panu Burmistrzowi Markowi Mrozowskiemu za Festyn zdrowia, członkiniom Sodalicji Mariańskiej i Żywego Różańca za pomoc w przyjęciu pielgrzymów, Zakładowi Inżynierii Komunalnej za ciepły posiłek, zespołowi Orfeusz za piękny koncert. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

3. W najbliższym tygodniu będziemy wspominać:

- w poniedziałek – św. Melchiora Grodzieckiego

- we wtorek – święto Narodzenia NMP,

- w środę – bł. Anieli Salawy

- w sobotę – Najświętszego Imienia Maryi

4.  Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie we wtorek o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym.

5.  Jedną ze wspólnot działających w naszej parafii jest Liturgiczna Służba Ołtarza czyli ministranci i lektorzy, którymi opiekuje się ks. Mirosław Sołtysek. Bardzo serdecznie zapraszamy chłopców z kl. III i starszych, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu, na spotkanie dla kandydatów w środę o godz. 17.00 w kościele przy zakrystii. Natomiast scholkę dziecięcą oraz dziewczynki, które chciałyby śpiewać na Mszy św. dziecięcej w niedziele o godz. 11.15 - zapraszamy na powakacyjne spotkanie w poniedziałek o godz. 16.30 do Domu katechetycznego.

6. W najbliższy czwartek, 10 września,  zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie o godz. 19.00 w Domu katechetycznym. Obecność obowiązkowa.

7. Za tydzień w niedzielę o godz. 17.00 w salce katechetycznej przy plebanii odbędzie się katecheza chrzcielna dla chrzestnych i rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dziecko
w miesiącu wrześniu.

8.  W sobotę 3 października br. organizujemy pielgrzymkę w Góry Świętokrzyskie, podczas której nawiedzimy: opactwo cystersów w Jędrzejowie, klasztor na Świętym Krzyżu oraz sanktuarium w Kałkowie – Godowie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

9. W trosce o poziom naszej wiedzy religijnej zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Misjonarz – ks. Krzysztof Pawłowski, pracujący w Pampas w Peru – będzie zbierał przy bocznym wejściu ofiary do puszki na rzecz misji. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

11.  Komunikat Księdza Biskupa

12. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo