XXIV Niedziela Zwykła

1.  Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 14 września 320 roku cesarzowa Helena odnalazła krzyż, na którym ukrzyżowano Pana Jezusa. Krzyż ten następnie ukazywano wiernym w wybudowanej w Jerozolimie Bazylice Męczenników. Stąd właśnie wywodzą się uroczystości obchodzone co roku w Kościele właśnie 14 września. W związku z tym zapraszamy na adorację krzyża od godz. 16.30. Prosimy również o przyozdobienie przydrożnych krzyży i kapliczek, które znajdują się na terenie naszej parafii.

2. W najbliższym tygodniu będziemy wspominać:

- we wtorek – MB Bolesnej – odpust na Piaskach

- w piątek – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży

3. W związku ze świętem św. Stanisława Kostki wszystkie dzieci i młodzież gimnazjalną naszej parafii zapraszamy w piątek na godzinę 16.00 do kościoła, gdzie będziemy uczyć się pięknych pieśni do swojego patrona, które następnie wykonamy podczas niedzielnych Mszy świętych:
dla młodzieży o godz.10.00, a dla dzieci o godz. 11.15

4.  Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Rozpoczynamy tym samym spotkania przygotowawcze do sakramentu bierzmowania, które zgodnie z wytycznymi Episkopatu Polski, powinno obejmować cały okres gimnazjum. Zapraszamy: kl. I gimnazjum – w poniedziałek – 18.30; II kl. Gimnazjum – wtorek – 18.30; III kl. Gimnazjum – środa – 19.00. Wszystkie spotkania odbędą się w kościele. Rodziców uczniów wszystkich klas gimnazjum zapraszamy na pierwsze spotkanie w ostatnią niedzielę września (27 IX) na godzinę 17.00.

5.  Opieką duszpasterską pragniemy objąć także młodzież ponadgimnazjalną mieszkającą na terenie naszej parafii, a uczęszczająca do różnych szkół średnich na terenie Zagłębia i Śląska. Do uczniów klas pierwszych i ich rodziców dotrą w najbliższym czasie drogą pocztową specjalne zaproszenia do wzięcia udziału w katechezach organizowanych przy parafii, a mających charakter dalszego przygotowania do małżeństwa.

6. W najbliższy wtorek, 15 września,  o godz. 15.30 w Domu katechetycznym odbędzie się powakacyjne spotkanie Sodalicji Mariańskiej.

7. Rodziny, których dochód nie przekracza 526 zł na osobę oraz osoby samotne, których dochód nie przekracza 715 zł mogą skorzystać z pomocy żywnościowej we wtorek od godz. 17.00 przy bocznym wejściu do kościoła.

8.  W najbliższą sobotę, 19 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Sodalicji Mariańskiej, w której wezmą udział przedstawicielki z naszej parafii a Ks. Proboszcz Jarosław Wolski wygłosi na niej konferencję programową.

9. Także w sobotę 19 września w sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Jawoznie – Osiedle Stałe, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów.

10. W przyszłą niedzielę, 20 września na Jasnej Górze odbędzie się doroczna Pielgrzymka Świata Pracy, którą zapoczątkował Ks. Jerzy Popiełuszko.

11. W sobotę 3 października br. organizujemy pielgrzymkę w Góry Świętokrzyskie, podczas której nawiedzimy: opactwo cystersów w Jędrzejowie, klasztor na Świętym Krzyżu oraz sanktuarium w Kałkowie – Godowie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Natomiast w poniedziałek, 5 października możemy wraz z Sodalicją Mariańską wybrać się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Łagiewnik. Zapisy przyjmuje pani Kubicka.

12. Ministranci i lektorzy mają swoje spotkanie w środę o godz. 18.45, a kandydaci w poniedziałek o godz. 17.00 a scholka dziecięca w poniedziałek o godz. 16.30

13. Pragniemy poinformować parafian o nowym sposobie funkcjonowania kancelarii parafialnej. Nie zmieniają się godziny urzędowania, natomiast zawsze w kancelarii spotkamy księdza, u którego możemy załatwić wszelkie sprawy duszpasterskie a także porozmawiać o sprawach osobistych. Z Księdzem Proboszczem Jarosławem Wolskim możemy spotkać się w poniedziałek. W kancelarii urzęduje także organista, pan Adam Marzec, który prowadzi księgi parafialne oraz kancelarię cmentarną.

 14. W przyszłą – trzecią – niedzielę miesiąca tradycyjnie już składamy ofiary – nasz Dar serca  dla parafii. Dziękujemy pielgrzymom z Sodalicji Mariańskiej i Żywego Rózańca za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła.

 15. W trosce o poziom naszej wiedzy religijnej zachęcamy do lektury prasy katolickiej.