Ogłoszenia Parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą 24.09.2017 r.

1. W tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspom. bł. Władysława z Gielniowa, Prezbitera
- w środę – wspom. św. Wincentego a Paulo, prezbitera
O godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Pocieszenia, intencje
dziękczynne oraz w różnych potrzebach  przyjmujemy w kancelarii  i zakrystii,
- w czwartek – wspom. św. Wacława, M; a w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła
- w piątek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
- w sobotę – wspom. św. Hieronima, Prezbitera i Dra K-ła

2. Od przyszłej niedzieli (1 października) rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe. W naszej świątyni będą one w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

3. Również w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek przy wejściu do kościoła przeznaczone będą na Caritas.

4. Siostry Karmelitanki zapraszają do swojego domu zakonnego przy ul. Reymonta na Msze św. z okazji odpustu ku czci św. Teresy 1 października o godz. 17.30.

5. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w tym roku szkolnym, odbędzie się 26 września (wtorek) o godz. 18.00 ( Mszy św., spotkanie).

6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w czwartek 28 września na godz. 15.00 na rynek naszego miasta do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego „na ulicach miast całego świata”.

7. Ratuj Różańcem Polskę i świat! Wspólnota Żywego Różańca zaprasza serdecznie do Cieszyna na granicę polsko-czeską na Wielką Ogólnopolską Modlitwę Różańcową, która nosi nazwę „Różaniec do granic”. Wyjeżdżamy w sobotę 7 października (ŚwiętoMBRóżańcowej) z parkingu przed kościołem. Zapisy u pani: Anny Laskowskiej i Aleksandry Sołtysik.

8. Sodalicja Mariańska organizuje pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i do Centrum Św. Jana Pawła II 5 października (czwartek). Zapisy u pani Kubickiej i Jasińskiej.

9. 7 października 2017 (sobota) – Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu MARGARETKA do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Rozpoczęcie o godz. 10.00

9. W ubiegłą niedzielę jako dar serca na potrzeby naszej świątyni złożono na tacę ofiarę w wysokości 5027 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy  również  ofiarodawcom indywidualnym za hojność serca: - Pani Bronisławie Szczepanik z ul. Szpitalnej, Pani Irenie Lempa z ul. Miasta Auby, rodzinie Suskich z Kępna za ofiarę na pomnik św. Jana Pawła II

10. Przy wyjściu z kościoła od strony Rynku do nabycia czasopisma religijne.

11. Do wieczności w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: -
+ śp.Aniela Borowiec l. 90, zaopatrzona sakramentami św.
+ śp. Krzysztof Nawrot l. 67 – Wieczny odpoczynek …
12. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz naszym Parafianom i Gościom życzymy błog. Bożego, opieki MB.