Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 18.03.2018 r.
 1. Rozpoczynamy w liturgii czas rozważania Męki i Śmierci Chrystusa.
 2. W tym tygodniu przypada:
  1. w poniedziałek (jutro) – Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP,
  2. we wtorek – Msza św. z Nowenną do św. Judy Tadeusza o godz. 18.00,
  3. w środę – Msza św. do MB Pocieszenia z Nowenną o godz. 18.00,
  4. w piątek – Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00,
  5. w niedzielę – Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy św., uroczyste poświęcenie odbędzie się na Mszy św. o godz. 11.15 – gromadzimy się przed głównym wejściem do kościoła gdzie nastąpi poświęcenie palm i procesyjne wejście do świątyni. Po tej Mszy św. odbędzie się konkurs palm.
 3. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 4. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, 17.15 i 19.00 a w niedzielę w nabożeństwie Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 16.00.
 5. W piątek o godz. 21.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, po niej trwać będzie czuwanie nocne przed Najśw. Sakramentem.
 6. W przyszłą niedzielę (Palmową) o godz. 19.00 rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami miasta. Początek tradycyjnie przy szpitalu i przejdziemy do kościoła. Zapraszamy do licznego udziału, jednocześnie przypominamy, że udział w tej Drodze Krzyżowej nie zastąpi uczestniczenia we Mszy św.
 7. W Niedzielę Palmową Rycerze Kolumba będą rozprowadzać dekoracje świąteczne, a Parafialny Oddział „Caritas” będzie zbierał ofiary do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących pomocy.
 8. W sobotę (24.03) podczas Mszy św. o godz. 18.00 podejmować będziemy „Przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii i zaangażowania się na rzecz modlitewnej obrony życia. Osoby składające przyrzeczenia przynoszą ze sobą świece.
 9. Prosimy o zgłaszanie chorych i w podeszłym wieku, aby kapłan mógł ich odwiedzić w domach z posługą sakramentalną przed świętami – 27 marca (Wielki Wtorek) w godzinach dopołudniowych.
 10. Przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Torunia, Lichenia i Kalisza w dniach 14 – 15 kwietnia, koszt 150 zł.
 11. Życząc Jubilatom, Solenizantom i wszystkim Parafianom błog. Bożego, wstawiennictwa św. Józefa, zachęcamy do spełniania uczynków miłosiernych, jałmużny poprzez min. akcje charytatywne. Szczęść Boże.