Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Męki Pańskiej - Palmową 25.03.2018 r.
 1. Dzisiaj poświęcenie palm na każdej Mszy św., a po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na godz. 19.00 na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Gromadzimy się obok szpitala i przejdziemy do kościoła rozważając Mękę Pana Jezusa. Krzyż poniosą poszczególne stany i wspólnoty. Zabierzmy z sobą świece. Zakończenie nabożeństwa ok. godz. 20.00.
 3. Przy wyjściu z kościoła Rycerze Kolumba rozprowadzają dekoracje świąteczne, a członkowie Parafialnego Oddziału „Caritas” zbierają ofiary do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących.
 4. W środę Msza św. z Nowenną do MB Pocieszenia o godz. 18.00. W tym dniu w naszych modlitwach wspomnijmy Ks. Bp Ordynariusza Grzegorza Kaszaka, który obchodzić będzie 9 rocz. święceń biskupich.
 5. W Wielki Czwartek zapraszamy na godz. 10.00 do katedry w Sosnowcu na Mszę Krzyżma św., podczas której ksiądz biskup poświęci oleje do chrztu św. i namaszczenia chorych.
 6. PORZĄDEK LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO:
  • Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania, tradycyjnie zwaną Ciemnicą i adoracja do godz. 21.00.
  • Wielki Piątek – o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja przez całą noc do Liturgii Wielkiej Soboty. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Z piątku na sobotę, od godz. 21.00 do 7.00 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, podczas tzw. „Nocy Konfesjonałów”.
  • Wielka Sobota – błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie w godzinach od 9.00 do 14.00 co pół godziny. Ostatnie poświęcenie o godz. 15.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00, gromadzimy się przed kościołem gdzie nastąpi poświęcenie ognia i zapalimy przyniesione ze sobą świece. Podczas Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
  • Wielka Niedziela – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6.00 Msza św. rezurekcyjna połączona z procesją wokół kościoła, nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, będzie natomiast dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. o godz. 12.30.
 7. Zachęcamy do praktykowania jałmużny wielkopostnej, to już ostatni tydzień, można ją wypełnić między innymi przez: złożenie ofiary do skarbon, złożenie artykułów spożywczych do przygotowanego kosza, nabycie w zakrystii świec-paschalików, (które możemy przynieść dzisiaj na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, czy też na poświęcenie w Wielką Sobotę albo zapalić na grobie bliskiej osoby). Do nabycia są również „ Chlebki Miłości” w cenie 5 zł., które możemy przynieść do poświęcenia w Wielką Sobotę – dochód z tych rzeczy przeznaczony jest na wsparcie akcji Caritas dla potrzebujących. Również w zakrystii można nabyć śpiewnik pieśni patriotycznych za złotówkę.
 8. Chorych ze świąteczną spowiedzią i Komunią św. kapłan odwiedzi w Wielki Wtorek do południa, zapisy przyjmujemy w zakrystii i Kancelarii parafialnej.
 9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko od poniedziałku do środy w wyznaczonych godzinach.
 10. Z sakramentu pokuty w tym tygodniu można skorzystać od poniedziałku do środy w godz. 7.00 – 8.00 i 17.00 – 18.00, a od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty w godz. 17.00 17.50. W Wielką Niedzielę nie będzie spowiedzi św.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, gdzie możemy zgłębić wiedzę nad znaczeniem wydarzeń zbawczych oraz o sytuacji Kościoła w świecie.
 12. W ubiegłą niedzielę złożono na ofiarę na potrzeby naszej świątyni 4208 zł, za ten dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać” oraz gorąco dziękujemy ofiarodawcom indywidualnym: Irenie i Ireneuszowi Gajdka z ul. Ogrodowej; Irenie Lempa z ul. Miasta Auby; Zofii Szczepańskiej z ul. Waryńskiego; Łucji i Januszowi Lewandowskim z ul. Bytomskiej; Elżbiecie i Czesławowi Ryszka z ul. Bytomskiej; Aleksandrze Sołtysik z ul. Katowickiej i darczyńcy anonimowemu z ul. Szpitalnej.
 13. Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego (08.04) będzie w każdą niedziele do końca października Msza św. o godz. 20.15
 14. Wszystkim na czas Wielkiego Tygodnia życzymy duchowego przeżycia rocznicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa i umocnienia w wierze.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  • śp. Zenon Kubala, l. 88;
  • śp. Ewa Pudo, l. 87;
  Polecajmy ich i zm. z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...