Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną - Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018
  1. Dzisiaj serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na „Godzinę Miłosierdzia Bożego”. Od dzisiaj do końca października w każdą niedzielę będzie Msza św. o godz. 20.15. W dzisiejsze święto Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy 70 Tydzień Miłosierdzia. Modlitwą i ofiarami do skarbon wspieramy potrzebujących.
  2. W tym tygodniu przypada:
    1. W poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania NMP, Dzień Świętości Życia – Msze św. jak w dzień powszechny,
    2. We wtorek – w domu katechetycznym o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Sodalicji Mariańskiej, a o godz. 18.00 Parafialnego Oddziału AK.
    3. W środę – Msza św. z Nowenną do MB Pocieszenia o godz. 18.00. Intencje dziękczynne i w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii również przed Mszą św.
    4. W Czwartek – spotkanie Kręgu Biblijnego w domu katechetycznym o g. 16.00.
  3. W środę zapraszamy do kościoła Rodziców dzieci, które będą obchodzić rocznicę I Komunii św. na godz. 18.00 – Msza św. po niej spotkanie formacyjne.
  4. W przyszłą niedzielę 15.04 będziemy gościli w naszej parafii ks. misjonarza z Brazylii, który wygłosi homilię, a naszymi ofiarami wesprzemy dzieła misyjne prowadzone przez niego i innych misjonarzy w tym kraju.
  5. Informujemy, że dokonano wpłaty kolejnej raty pożyczki na termomodernizacje w wysokości 10788 zł oraz 5000 zł na spłatę pomnika św. Jana Pawła II.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary do skarbonek „Caritas”, jak również ofiarodawcom indywidualnym: Czesławie Ucieklak z ul. Spokojnej, Stanisławowi Mysior z ul. Tuwima, anonimowo z ul. Katowickiej za dar serca na potrzeby naszej świątyni oraz Stefani Pardela za ofiarę na pomnik św. Jana Pawła II.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i inne są do nabycia przy wyjściu z kościoła. W zakrystii można nabyć śpiewnik pieśni patriotycznych za złotówkę.
  8. Pielgrzymi do Torunia, Lichenia i Kalisza gromadzą się w dzień wyjazdu o godz. 6.00 na dole przy schodach do kościoła – wyjazd o godz. 6.15.
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz naszym Gościom i wszystkim Parafianom życzymy obfitości łask Bożych. Szczęść Boże.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Krzysztof Malczewski l. ; śp. Zbigniew Calik l.65; śp. Władysława Szarek l.89; śp. Stanisława Gwoździowska l.87; śp. Irena Jaskólska l.92; śp. Danuta Stefaniak l.74 – polecajmy ich i zm. z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…