Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną - 22.04.2018
  1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę, dar serca na potrzeby naszej świątyni.
  2. W tym tygodniu przypada:
    1. w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha BM, Głównego Patrona Polski
    2. we wtorek – spotkanie – próba, z kandydatami do przyjęcia sakramentu Bierzmowania o godz. 18.30 w kościele.
    3. w środę – święto św. Marka Ewangelisty – dzień modlitw o urodzaje. Msza św. z Nowenną do MB Pocieszenia o godz. 18.00, intencje przyjmujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii, również przed Mszą św.
    4. w czwartek – spotkanie Kręgu Biblijnego w salce katechetycznej o godz. 18.00.
    5. w piątek – o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych, intencje przyjmujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii, również przed Mszą św.
  3. Serdecznie zapraszamy w piątek 27 kwietnia na godz. 17.00 do Muzeum Saturn na otwarcie wystawy - „ 100 lat Sodalicji Mariańskiej w Czeladzi”.
  4. Rycerze Kolumba z Czeladzkiej Rady organizują zbiórkę materiałów piśmiennych, kredek, farb, bloków rysunkowych itp. na rzecz dzieci niepełnosprawnych z Przedszkola w Czeladzi. Materiały te będą zbierane do kosza przy wyjściu z kościoła. Serdecznie prosimy Parafian o wsparcie tego dzieła do 29 kwietnia.
  5. Dnia 28 kwietnia 2018 r odbędzie się diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej w 50 rocznicę koronacji łaskami słynącej figury Matki Bożej Anielskiej. Rozpoczęcie o godz.10.00.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i inne są do nabycia przy wyjściu z kościoła. W zakrystii są jeszcze do nabycia śpiewniki pieśni patriotycznych.
  7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz naszym Gościom i wszystkim Parafianom życzymy obfitości łask Bożych. Szczęść Boże.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
    • śp. Ewa Bobka l. 60 ;
    • śp. Zofia Sibiela l. 87;
    • śp. Ludwik Solana l. 87;
    • śp. Adam Maj l. 69
    Polecajmy ich i zm. z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….