Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną - 06.05.2018
  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.15 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii św.
  2. W tym tygodniu przypada: - w poniedziałek, wtorek i w środę - przypadają Dni Modlitw o Urodzaje i Błog. Boże w Pracy na Roli.
    • we wtorek – Uroczystość św. Stanisława BM, Patrona naszej Ojczyzny i Parafii. Tego dnia przeżywamy odpust parafialny. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy Parafian, Wspólnoty parafialne, asystę, dzieci Komunijne – na SUMĘ ODPUSTOWĄ z PROCESJĄ o godz. 16.00.
      Natomiast podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. Bp Grzegorz Kaszak udzieli młodzieży sakramentu Bierzmowania.
      W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław Ciołek, składamy Mu życzenia błog. Bożego, opieki MB. Będziemy go polecać dobremu Bogu w środę o 18.00 podczas Nowenny.
    • w piątek – rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
    • w niedzielę 13 maja – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. Dzieci komunijne w białym tygodniu przychodzą do kościoła na godz. 17.30 z wyjątkiem wtorku.
  4. Młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania będzie mieć spotkanie w niedzielę (dzisiaj) o godz. 19.00 oraz w poniedziałek - o godz. 17.30 – spowiedź św., bierze udział w nabożeństwie majowym i Mszy św. o 18.00 i po Mszy św. ostatnie spotkanie (próba generalna).
  5. W sobotę o godz. 9.30 spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin, które w przyszłą niedzielę o godz. 11.15 będą obchodzić rocznicę I Komunii św.
  6. W przyszłą niedzielę, 13 maja - przy naszym kościele odbędzie się Jarmark Świętego Stanisława, nawiązujący do tradycji sięgającej 1636 r. Osoby (szczególnie Panie), które chciałyby wesprzeć swoim udziałem akcję charytatywną proszone są o upieczenie ciast, które będą rozprowadzane w czasie jarmarku.
  7. Spotkania SM i Akcji Katolickiej, ze względu na Uroczystość odpustową, odbędą się w innym terminie.
  8. Zachęcamy: do udziału w nabożeństwie majowym w tygodniu o 17.30, w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 16.00, jak również do czytania prasy religijnej, dostępnej przy wyjściu z kościoła.
  9. Serdecznie dziękujemy darczyńcom indywidualnym za dar sercana potrzeby naszej świątyni: Panu Stanisławowi Mysiorz ul. Tuwima i anonimowemu z ul. Grodzieckiej.
  10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodniu oraz naszym Parafianom i Gościom życzymy błog. Bożego, opieki MB i wstawiennictwa św. Stanisława.
  11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli:
    • śp. Alicja Kasprzyk l.97;
    • śp. Wanda Czarnecka l.86;
    • śp. Stefan delipacy l.91;
    • śp. Eugenia Rudnik l.64;
    Polecajmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…