Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018
 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.
 2. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła;
  • w środę – o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Pocieszenia – intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii oraz zakrystii;
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera; Dzień Matki
  • w niedzielę 27 maja – Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 3. W związku z Jubileuszem stulecia Sodalicji Mariańskiej i odzyskania Niepodległości Polski – Sodalicja Mariańska serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę św. dziękczynną z odnowieniem ślubowań, która odbędzie się w czwartek 24 maja o godz. 11.00.
 4. W dniach 24 -27 maja odbędzie się Festiwal Ave Maria – zaplanujmy sobie udział w tym wydarzeniu religijnym i kulturalnym. W naszej świątyni odbędzie się koncert tenorów w piątek 25 maja o godz. 19.00 oraz w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 wystąpi chór Śląskiej Izby Lekarskiej, a w sobotę 26 maja o godz 19.00 na Rynku odbędzie się Koncert z okazji Dnia Matki z udziałem dziecięcego zespołu Arka Noego. Ze względu na Festiwal, w piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych zamiast o godz. 18.00 będzie odprawiona o godz. 8.00, za zmianę przepraszamy.
 5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, zapraszamy Wspólnoty, które przygotowują ołtarze na spotkanie w środę o godz. 19.00, w kościele.
 6. Wspólnota Żywego Różańca organizuje wyjazd, pielgrzymkę, w sobotę 02 czerwca na Jasną Górę. Koszt przejazdu 25 zł. Bliższych informacji udzielają i przyjmują zapisy Aleksandra Sołtysik i Anna Golach.
 7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę, dar serca, złożoną na tacę z racji III niedzieli miesiąca oraz darczyńcom indywidualnym: Marii i Józefowi Gmiterek z ul. Szpitalnej, Barbarze Sołtysik z ul. Reymonta i anonimowemu z ul. Katowickiej.
 8. Zachęcamy: do udziału w nabożeństwie majowym w tygodniu o 17.30, w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 16.00, jak również do czytania prasy religijnej, dostępnej przy wyjściu z kościoła.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodniu oraz naszym Parafianom i Gościom, wszystkim Matkom życzymy: błog. Bożego, opieki MB. Szczęść Boże.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła:
  • śp. Mirosława Matuszczyk l.
  Polecajmy ją i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...