Ogłoszenia Duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy - 27.05.2018 r.
  1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. W tym tygodniu przypada:
    • we wtorek – wspom. św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy
    • w środę – o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Pocieszenia – intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii oraz zakrystii;
    • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciała;
    • w piątek – wspomnienie św. Justyna, Męczennika, Dzień Dziecka; jest to zarazem I piątek miesiąca. Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa od SM i ŻR z aktem wynagrodzenia o godz. 7.30 i 18.00. Spowiedź św. od godz. 17.30 – zachęcamy szczególnie dzieci komunijne, aby rozpoczęły odprawianie Pierwszych Dziewięć Piątków Miesiąca. Chorych kapłan odwiedzi w domach do południa.
    • w sobotę – I Sobota Miesiąca – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP od ŻR o godz. 7.30;
    • w niedzielę 03 czerwca – Święto Dziękczynienia, ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone będą na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  3. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich wspólnot parafialnych, asysty, pocztów sztandarowych, niosących baldachim i feretrony, ministrantów, a także do dzieci pierwszo-komunijnych i rocznicowych i ich rodziców, do dzieci sypiących kwiaty, młodzieży i wszystkich parafian o włączenie się w przygotowanie ołtarzy i udział w Procesji Bożego Ciała. Prosimy o udekorowanie okien mieszkań, zwłaszcza tych ulic, którymi przejdzie Procesja. Przygotowujący ołtarze proszą chętnych do pomocy przy ich budowie. Ołtarze będą rozmieszczone podobnie jak w ubiegłym roku:
    1. – Rynek,
    2. – ul. Szpitalna,
    3. – naprzeciwko „Mili”,
    4. – ul. Bytomska.
  4. Msze św. w Boże Ciało będą o godz. 7.00; 8.30; 10.00 po niej Procesja; po Procesji ok. 12.15 i o 18.00. Zapraszamy dzieci chcące sypać kwiaty, nieść feretrony (różaniec, poduszki) na próbę do kościoła w poniedziałek i we wtorek na godz. 16.30.
  5. W piątek po Bożym Ciele, który dla wielu będzie dniem wolnym od pracy, jak również ze względu na Dzień Dziecka , dla dobra duchowego wiernych ks. biskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty
  6. Zachęcamy do udziału w tych ostatnich dniach maja na nabożeństwo majowe. Od piątku rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00, a przez czas Oktawu Bożego Ciała połączone będą z Procesją Eucharystyczną.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 będziemy przeżywali Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich naszego rodaka pracującego we Francji, ks. Zygmunta Zarzyckiego.
  8. Składamy serdeczne podziękowania: Właścicielowi Piekarni „Karol” z ul. Kosmonautów za przekazany chleb na „Festyn św. Stanisława”; Paniom, które ofiarowały ciasta; Rycerzom Kolumba i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg tego wydarzenia oraz tym wszystkim, którzy skorzystali z oferowanych atrakcji.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę, dar serca – 4920 zł; złożoną na tacę z racji III niedzieli miesiąca oraz darczyńcom indywidualnym: Lucynie i Januszowi Lewandowskim z ul. Bytomskiej; Irenie Lempa z ul. Miasta Auby; Lucynie Nowak z ul. Spokojnej na pomnik św. JP II; Pani Marii z ul. 17 Lipca; Pani Marii z ul. Grodzieckiej.
  10. W sakramentalny związek małżeński wstąpili:
    • Agnieszka Odrobińska i Łukasz Sobczyk;
    • Marta Zimny i Daniel Ziemba;
    Polecajmy ich MB, Królowej Rodzin.
  11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodniu oraz naszym Parafianom i Gościom, wszystkim Dzieciom życzymy: błog. Bożego, opieki MB. Szczęść Boże.
  12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli:
    • śp. Henryk Kurtyka, l.86, zaopatrzony sakramentami;
    • św. śp. Krystyna Głowa, l.55;
    • śp. Halina Śliwa, l.96;
    Polecajmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …