Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą - 10.06.2018
 1. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła;
  • we wtorek – spotkanie Sodalicji Mariańskiej odbędzie się o godz. 15.00 w Domu Katechetycznym – zapraszamy.
  • w środę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Dr K-ła; o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Pocieszenia – intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii oraz zakrystii; młodzież z klas II gimnazjumi VII klas podstawówki, która za rok przystąpi do sakramentu bierzmowania przychodzi na godz. 18.00 – uczestniczy we Mszy św. i po Mszy będzie mieć spotkanie;
  • w czwartek – wspomnienie św. Michała Kozala, BM. Spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 18.00 w domu katechetycznym;
  • w niedzielę – Uroczystość Św. Brata Alberta, Zakonnika, Patrona naszej diecezji.
 2. Dziękujemy za ofiarę do puszek na świątynie Opatrzności Bożej – zebrano 1365 zł.
 3. Ze względu na uroczystości na Placu Papieskim w Sosnowcu-Zagórzu 16 czerwca, Siostry Karmelitanki zapraszają na Mszę św. w poniedziałek 18 czerwca na godz. 18.00 do swojego domu zakonnego.
 4. W przyszłą niedzielę jako trzecią miesiąca ofaiary, dar serca, składane na tacę przeznaczone będą na naszą świątynię.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, tzw. czerwcowym. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.
 6. „Czytam więc wiem” - zachęcamy do nabywania czasopism religijnych dostępnych przy wyjściu z kościoła.
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodniu oraz naszym Parafianom i Gościom życzymy: błog. Bożego, opieki MB. Szczęść Boże.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli:
  • śp. Stanisława Kowalewska l.92;
  • śp. Jan Okręglicki l.81;
  • śp. Janina Szarek l.87;
  • śp. Sabina Pawlusińska l.90;
  polecajmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 9. 16 czerwca świętujemy na Placu Papieskim wraz z miastem Sosnowiec 100-lecie niepodległości oraz 19 rocznicę pobytu Jana Pawła II. Gwiazdą wieczoru będzie Piotr Rubik. O godz. 16.00 z parafii św. Floriana wystartuje Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 17.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, a po niej wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, koncert Chóru Jubileuszowego naszej diecezji, bicie rekordu Guinnessa we wspólnym niesieniu flagi narodowej, a także rekonstrukcja historyczna odwołująca się do wydarzeń sprzed 155 lat, kiedy to w czasie powstania styczniowego, po raz pierwszy Sosnowiec znalazł się na łamach europejskiej prasy. Całość zwieńczy specjalny koncert Piotra Rubika "WOLNOŚĆ, MIŁOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ", z udziałem solistów, chóru i orkiestry symfonicznej, zawierający największe przeboje, zupełnie nowe utwory napisane z okazji 100 – lecia niepodległości, a także pieśni upamiętniające niezwykłą postać Ojca Świętego Jana Pawła II i rolę jaką odegrał on w dążeniu Polaków do wolności.