Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą - Uroczystość św. brata Alberta 17.06.2018
  1. Dzisiaj XI Niedziela Zwykła. W naszej Diecezji Uroczystość Głównego jej Patrona.
  2. W tym tygodniu przypada:
    • we wtorek – Msza św. z Nowenną do św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych o godz. 18.00;
    • w środę – o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Pocieszenia – intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii oraz zakrystii;
    • w czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika;
    • w niedzielę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  3. Parafia pw. św. Mateusza w Czeladzi zaprasza dzisiaj na Festyn Parafialny – rozpoczęcie o godz. 17.00.
  4. Siostry Karmelitanki zapraszają na Mszę św. w poniedziałek 18 czerwca na godz. 18.00 do swojego domu zakonnego.
  5. Kończy się rok szkolny, zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli za Mszę św. dziękczynną za rok nauki w piątek na godz. 8.00, spowiedż św. codziennie podczas Mszy św.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 2.00 wyruszy z naszej parafii IV Ultra Ekstremalna Czeladzka jednodniowa pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło pielgrzymiki brzmi; „Królowo Polski, módl się za nami”. Pielgrzymi modlą się za diecezję, parafię i o uwolnienie Polski od zniewoleń.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszy dar serca, złożony na ofiarę na potrzeby naszej świątyni, jak również indywidualnym darczyńcom: Elżbiecie i Czesławowi Ryszka z ul. Bytomskiej; Barbarze Sołtysik z ul. Reymonta; Stanisławowi Mysior z ul. Tuwima.
  8. „Czytam więc wiem” - zachęcamy do nabywania czasopism religijnych dostępnych przy wyjściu z kościoła.
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodniu oraz naszym Parafianom i Gościom życzymy: błog. Bożego, opieki MB, wstawiennictwa św. Brata Alberta. Szczęść Boże.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli:
    • śp. Apoloniusz Baran l.81;
    • śp. Stanisława Krzemińska l.77, zaopatrzona sakramentami św.;
    • śp. Elżbieta Łukasiewicz l.57;
    • polecajmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu.
    Wieczny odpoczynek…