Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2018 r.
 1. W tym tygodniu przypada:
  • w środę – o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MB Pocieszenia – intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii oraz zakrystii; jedną z intencji będzie podziękowanie za pracę duszpasterską w naszej parafii z prośbą o Boże błog. na nowych parafiach dla ks. Stanisława Fabera, który pełnił funkcję penitencjarza w naszej parafii i kapelana szpitala, a którego ks. biskup mianował administratorem parafii św. Andrzeja Boboli w Sosnowcu oraz dla ks. wikariusza Stanisława Ciołka, którego ks. biskup mianował administratorem parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Bukownie – Bórze Biskupim.
  • w czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, BM
  • w piątek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 16.00 i zbiorowa za zmarłych o 18.00, ofiary na tacę z tego dnia przeznaczone są na Stolicę Apostolską. Imieniny obchodzi nasz ks. bp Pomocniczy Piotr Skucha – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Od przyszłej niedzieli wakacyjny porządek Mszy świętych i nabożeństw: nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 18.00, a w tygodniu Msze św. będą o 7.00 i 18.00; kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach popołudniowych, a w soboty do południa.
 3. Dzisiaj w nocy o godz. 2.00 wyruszyła z naszej parafii IV Ultra Ekstremalna Czeladzka jednodniowa pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło pielgrzymiki brzmi; „Królowo Polski, módl się za nami”. Pielgrzymi modlą się za diecezję, parafię i o uwolnienie Polski od zniewoleń.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dar serca – 5011 zł. złożony na ofiarę w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej świątyni, jak również indywidualnym darczyńcom: Łucji i Januszowi Lewandowskim z ul. Bytomskiej; Aleksandrze Sołtysik z ul. Katowickiej; Irenie Lempa z ul. Miasta Auby, Ewie Łata.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych dostępnych przy wyjściu z kościoła.
 6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodniu oraz naszym Parafianom i Gościom, wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy: błog. Bożego, opieki MB, wstawiennictwa św. Patronów. Szczęść Boże.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli:
  • śp. Marian Krasoń l.85;
  • śp. Grzegorz Zyska l.68;
  • polecajmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu.
  Wieczny odpoczynek …