Ogłoszenia Duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą 22.07.2018 r.
 1. W tym tygodniu:
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
  • W środę przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów połączone z błogosławieństwem kierowców i podróżujących odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 lipca, po każdej Mszy wokół kościoła. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy przez MIVA Polska.
  • W czwartek 26 lipca przypada w naszej Parafii odpust ku czci św.Anny. Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00,16.00 i Suma Odpustowa w intencji Parafian o godz. 18.00. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne, stowarzyszenia wraz z pocztami sztandarowymi oraz wszystkich Parafian.
  • W niedzielę 29 lipca po każdej Mszy tradycyjnie jak co roku będzie rozprowadzany Chlebek św.Anny oraz odbędzie się Kiermasz książki katolickiej.
 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dar serca – 4489 zł. złożony na ofiarę w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej świątyni, jak również indywidualnym ofiarodawcom: Łucji i Januszowi Lewandowskim z ul. Bytomskiej, Irenie Lempa z ul.M.Auby, Czesławowi i Elżbiecie Ryszka z ul.Bytomskiej, Katarzynie i Robertowi Siuda oraz anonimowemu ofiarodawcy.
 3. Przypominamy, że podczas wakacji, w tygodniu Spowiedź jest przed Mszą świętą, w razie potrzeby można poprosić kapłana zaraz po Mszy w zakrystii.
 4. Dzisiaj po każdej Mszy Sodalicja Mariańska wraz z Żywym Różańcem prowadzą zbiórkę do puszek na wakacyjną pomoc dla dzieci ze świetlicy prowadzonej przez siostry Karmelitanki w Czeladzi.
 5. Msza Św. za + Wandę Czarnecką- od uczestników pogrzebu, zostaje przeniesiona z wtorku 24 lipca na 6 listopada również na godz. 7.00 . Za zmianę przepraszamy.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Zachęcamy również, do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Będzina -Syberki od 23 do 25 sierpnia. Zapisy oraz bliższe informacje w Zakrystii. Pielgrzymi kalwaryjscy zapraszają na 168 Pielgrzymkę Czeladzian do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 14-19 sierpnia lub na jednodniowy wyjazd do Kalwarii 18 sierpnia, w sobotę. Szczegóły na plakatach.
 8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia jak również obfitości Darów Bożych. Szczęść Boże.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli:
  • + Stanisława Lech lat 90,
  • + Stefan Kowalski lat 81,
  • + Daniela Pilarek lat 93,
  • + Felicja Herman lat 81,
  polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…