Ogłoszenia Duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą 29.07.2018 r.
 1. W tym tygodniu:
  • Dzisiaj po Mszy Św. poświęcenie pojazdów i podróżujących z racji św. Krzysztofa wokół kościoła. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy przez MIVA Polska.
  • Tradycyjnie jak co roku będzie dzisiaj rozprowadzany Chlebek św.Anny oraz odbędzie się Kiermasz książki katolickiej. Uzyskane środki przeznaczone będą na sfinansowanie wyjazdu Rycerza Kolumba na ŚDM w Panamie.
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii
  • W czwartek – I Czwartek miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 7.00 modlimy się za kapłanów oraz siostry i braci zakonnych; wystawienie Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.00 do 17.50
  • w piątek - I Piątek miesiąca, Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu PJ od ŻR i SM o godz. 7.00 i 18.00, spowiedź św. od godz. 17.30
  • w sobotę – I Sobota miesiąca, Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP od SM i ŻR o godz. 7.00, po Mszy św. zmiana tajemnic.
  • Kapłan odwiedzi chorych z Komunią Św. w piątek i sobotę od godz. 8.00
 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dar serca indywidualnym ofiarodawcom: anonimowemu ofiarodawcy.
 3. Przypominamy, że podczas wakacji, w tygodniu Spowiedź jest przed Mszą świętą, w razie potrzeby można poprosić kapłana zaraz po Mszy w zakrystii.
 4. Siostry Karmelitanki serdecznie dziękują za złożoną ofiarę do puszek na wyjazd wakacyjny dzieci ze świetlicy prowadzonej przez Siostry – zebrano 2412 zł.
 5. 02 sierpnia w bazylice NMP w Dąbrowie Górniczej odpust ku czci NMP Anielskiej. O godz. 11.00 Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem Metropolity katowickiego Abp Wiktora Skworca. Jest to również doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt. Zapraszamy do udziału.
 6. Zachęcamy w miesiącu sierpniu do zachowania trzeźwości zgodnie z treścią wysłuchanego dzisiaj Apelu KEP.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Zachęcamy również, do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Będzina -Syberki od 23 do 25 sierpnia. Zapisy oraz bliższe informacje w Zakrystii. Pielgrzymi kalwaryjscy zapraszają na 168 Pielgrzymkę Czeladzian do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 14-19 sierpnia lub na jednodniowy wyjazd do Kalwarii 18 sierpnia, w sobotę. Szczegóły na plakatach.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia jak również obfitości Darów Bożych. Szczęść Boże.