Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 16.09.2018 r.
 1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenna do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
  • We wtorek, Święto świętego Stanisława Kostki – zakonnika, tego dnia również o 18:00 Nowenna do św. Judy Tadeusza
  • W piątek Święto świętego Mateusza – Apostoła i Ewangelisty
 2. Przeżywamy III Niedziele miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii, ofiary składane na tace zostaną przeznaczone na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać. Podziękowania składamy ofiarodawcom indywidualnym: pani Halinie z ul. Katowickiej.
 3. We czwartek o 16:15 spotkanie Kręgu biblijnego, w Domu Katechetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego czytania i odkrywania Pisma świętego.
 4. ,,Kromka Chleba dla sąsiada”, Caritas organizuję zbiórkę żywności, w sklepach ,,Biedronka” (przy ulicach Będzińskiej i Szpitalnej), dla osób starszych, samotnych oraz z niskimi dochodami, w dniach 21 i 22 września (tj. piątek, sobota), prosimy o zgłaszanie się takich osób do pani Katarzyny Latos w Domu katechetycznym od 17. 09 do 20.09 w godzinach od 9:00 do 9:30.
 5. Szczególne podziękowania za pomoc, przy organizacji Diecezjalnej Pielgrzymki Chorych: Piekarni ,,Karol” przy ul. Kosmonautów, panu Zbigniewowi Piskorz, rodzinie Koziełów z Bożej Woli k/ Wolbromia, paniom Basi, Danusi, Ani, Marii, Magdalenie oraz paniom z Sodalicji Mariańskiej.
 6. W środę 26 września, spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie rozpoczyna się od Mszy św. o godzinie 18:00, po której nastąpi część organizacyjna. Prosimy by rodzice tego dnia dostarczyli deklarację zgłaszającą dziecko. Deklaracje można odebrać u s. Agnelli.
 7. W tym tygodniu w Sakramentalny związek małżeński weszli państwo Monika Orpych i Piotr Frucz, prosimy dla nich o Boże błogosławieństwo we wspólnym życiu, będziemy ich polecali także w środę podczas Nowenny Maryi, Matce Pięknej Miłości.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia jak również tego byśmy potrafili dostrzegać Pana Boga w naszym życiu oraz uczyli się słuchać Jego Słów.. Szczęść Boże.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Mirosław Zagórski -76 lat (zaopatrzony sakramentami świętymi), śp. Anna Skowron – 67 lata (zaopatrzona sakramentami świętymi), śp. Antoni Aadamczyk – 86 lat (zaopatrzony sakramentami świętymi) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…