Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 30.09.2018 r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenna wieczystą do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  • W czwartek, Pierwszy czwartek miesiąca, Msza w intencji powołań o 7:30, po tejże Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do godziny 17:30
  • W piątek, Pierwszy Piątek miesiąca, Msza Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 7:30 i 18:00.
  • W sobotę, Pierwsza sobota miesiąca, Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 7:30.
  • W piątek i sobotę kapłan uda się z Komunią do chorych od godziny 8:00.
 2. Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc Październik oraz Nabożeństwa różańcowe. Modlitwa różańcowa, od poniedziałku do soboty o 17:30, a w niedziele po Mszy o 16:00.
 3. O 17:00, w poniedziałek spotkanie Kandydatów do Bierzmowania (klasy VIII A, B i C).
 4. W czwartek, o 17:00 spotkanie ministrantów.
 5. W poniedziałek (03.10), przypada nasza kolej w Sztafecie modlitwy o powołania, w tej intencji będzie sprawowane Nabożeństwo różańcowe (o 17:30). Wszystkich zapraszamy do włączenia się w modlitwę, w intencji powołań.
 6. W poniedziałek (01.10), Siostry karmelitanki zapraszają do klasztoru na Mszę odpustową o godzinie 17:00, ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 7. Za tydzień, w niedzielę, zapraszamy na Mszę o 10:00 w intencji Członkiń i członków Żywego różańca oraz ich rodzin.
 8. W czwartek, o 16:15 spotkanie Kręgu biblijnego w Domu Katechetycznym.
 9. Przypominamy o organizowanej pielgrzymce do Szczepanowa, Tuchowa i Okulic, wyjazd 13.10 w sobotę o 6:00 rano, koszt 47 zł.
 10. W niedziele o 11:15 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 11. W niedzielę także, przypada 10 rocznica śmierci ks. bp. Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w modlitwie o pierwszym Pasterzu naszej Diecezji.
 12. Podziękowania składamy ofiarodawcy anonimowemu z ulicy Wojkowickiej, Bóg zapłać.
 13. W każdy I czwartek miesiąca zapraszamy osoby modlące się za kapłanów, szczególnie działających w Apostolacie ,,Margaretka”, na modlitewne czuwanie do sanktuarium św. Jana Vanneya w Czeladzi - Piaskach, o godzinie 18:00. 6 października, o 10:00 odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Apostolatu ,,Margaretka” do sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, a 13 października, o 9:00 pielgrzymka ogólnopolska Margaretek do sanktuarium św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii. W naszym dekanacie będzie organizowany wyjazd do Krakowa.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 15. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia jak również tego byśmy potrafili dostrzegać Pana Boga w naszym życiu oraz uczyli się słuchać Jego Słów. Szczęść Boże.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli: Eugeniusz Paściak – 88 lat (nie zaopatrzony Sakramentami) oraz Sabina Kyrcz – 94 lata (zaopatrzona Sakramentami) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…