Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 14.10.2018 r.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenna wieczysta do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, również bezpośrednio przed Mszą świętą.
 2. Rozpoczynamy Tydzień Papieski. Dziś zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. We wtorek przypada 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra.
 3. W zakrystii można nabyć kalendarze.
 4. 20.10 czyli w sobotę po Mszy o 7:00 i Błogosławieństwie wyrusza ,,Piesza Jubileuszowa Ultra Pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik – 100 kilometrów na stulecie Niepodległości, serdecznie zapraszamy.
 5. Za tydzień III Niedziela miesiąca, będziemy modlimy się za ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii, ofiary składane na tace zostaną przeznaczone na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni.
 6. Wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz miłości i wdzięczności wobec zmarłych są uczynki miłosierdzia: post, modlitwa. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kartki wypominkowe możemy zabrać wychodząc z kościoła.
 7. W czwartek, w Domu Katechetycznym spotkanie Kręgu biblijnego o godzinie 16:15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego odkrywania Słowa Bożego.
 8. W przyszłą niedziele (21.10), odbędzie się sztafeta 5x20 km. Mająca upamiętnić 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Na zakończenie Mszy św. o 10:00 i 11:15 zostanie udzielone błogosławieństwo tego wydarzenia. Uczestnicy wyruszą jednocześnie ze wszystkich kościołów czeladzkich. Trasa nawiedza czeladzkie świątynie oraz wszystkie kapliczki i krzyże miasta. Dla uczestników będą przygotowane przy każdym kościele słodkie poczęstunki. Zachęcamy do zabrania symboli narodowych. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli świętej pamięci zmarli: +Irena Kaczmarczyk – 85 lat (zaopatrzona Sakramentami), dr Stanisław Jarno – 89 lat (zaopatrzony Sakramentami), Józef Madej – 64 lata (zaopatrzony Sakramentami) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…