Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą 21.10.2018 r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenna wieczystą do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą świętą.
  • W piątek Msza święta zbiorowa za zmarłych, zachęcamy do uczestnictwa. Intencje za zmarłych można podać w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą.
 2. Przeżywamy III Niedziele miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii, ofiary składane na tace zostaną przeznaczone na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
 3. W przyszłą niedzielę, ostatnią przed przerwą zimową Msza o 20:15
 4. Pamiętajmy, że w przyszłą niedziele będzie obowiązywał już czas zimowy, cofamy zegary o godzinę, w nocy z soboty na niedzielę.
 5. Siostry Karmelitanki, zapraszają w poniedziałek (22 X) o godzinie 17:00, na Mszę ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.
 6. Dziś (w niedzielę), o godzinie 12:15, parafia św. Mateusza w Czeladzi, zaprasza na koncert katedralnego chóru ,,Lutnia”.
 7. W tym tygodniu Sakramentalny związek małżeński zawarli Jacek Gut i Justyna Kendik, będziemy polecali nowożeńców w środę podczas Nowenny, Maryi, Matce Pięknej Miłości.
 8. Wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz miłości i wdzięczności wobec zmarłych są uczynki miłosierdzia: post, modlitwa. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kartki wypominkowe możemy zabrać wychodząc z kościoła.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia jak również tego byśmy potrafili dostrzegać Pana Boga w naszym życiu oraz uczyli się słuchać Jego Słów.. Szczęść Boże.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Zmarli Sylwestra Budzowska - 83 lata (niezaopatrzona Sakramentami), Wanda Mucha – 77 lat (zaopatrzona Sakramentami), Stefan Szatan – 76 lat (zaopatrzony Sakramentami) (- polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…