Ogłoszenia Duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą 28.09.2018 r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • W środę o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  • W czwartek Uroczystość Wszystkich świętych, Msze święte o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 11:15, 14:00 (na cmentarzu parafialnym) i o 18:00. Przed Mszą na cmentarzu o 13:30 procesja za zmarłych z różańcem. Tego dnia przypada także Pierwszy czwartek miesiąca, Msza w intencji powołań o 7:00,
  • W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny, Modlitwa różańcowa z wypominkami jednorazowymi o godzinie: 8:00, 9:00 i 17:00. Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca, Msza Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 7:30.
  • W sobotę Pierwsza sobota miesiąca, Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 7:30.
  • W piątek i sobotę kapłan uda się z Komunią do chorych od godziny 8:00.
 2. W dniach od 1 do 8 listopada, nawiedzając cmentarz lub kościół i wypełniając zwykłe warunki można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych (jednego dnia dla jednego zmarłego).
 3. Wypominki oktawalne w naszym Kościele, wraz z różańcem, codziennie do 9 listopada o 17:00, po wypominkach Msza święta w intencji zmarłych.
 4. Wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz miłości i wdzięczności wobec zmarłych są uczynki miłosierdzia: post, modlitwa. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kartki wypominkowe możemy zabrać wychodząc z kościoła. Możliwość polecenia swoich zmarłych na wypominkach będzie także 1 listopada na cmentarzach parafialnym i komunalnym.
 5. Przed tygodniem przeżywaliśmy III Niedziele miesiąca, składamy podziękowania za ofiary złożone na tace, które wyniosły 4917 zł, zebrana kwota zostanie przeznaczona na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni Bóg zapłać. Podziękowania składamy ofiarodawcom indywidualnym: pani Irenie Lempa z ulicy Miasta Auby, państwu Łucji i Januszowi Lewandowskim z ulicy Bytomskiej, państwu Stanisławie i Augustynowi Dziewońskim z ulicy Szpitalnej, anonimowo z ulicy Tulipanów oraz Sodalicji Mariańskiej za ofiarę na Misje.
 6. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy o godzinie 11:15 poświęcenie książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 7. Dziś wychodząc z kościoła można złożyć swoją ofiarę do puszek na ,,Caritas”, za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ,,Kościołowi w Potrzebie”, Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę.
 8. W ubiegłotygodniowej Sztafecie 5x20 km. Na 100 lecie Niepodległości Polski, wzięło udział 119 osób, w tym:
  • 33 osoby wybrały cały dystans
  • 1 osoba przebyła trasę rowerem
  • Pani Anna Zarębska (94 lata) pokonała dystans samochodem.
  Uczestnicy wsparli, kwotą 606 zł, wyjazd młodzieży na cmentarz Orląt lwowskich i złożenie kwiatów na grobie, pochodzącego z Czeladzi, Jurka Bitschana w setną rocznicę jego śmierci. Organizatorzy dziękują za pomoc: Sodalicji Mariańskiej, Żywemu Różańcowi i Pielgrzymom Kalwaryjskim.
 9. Przypominamy, że dziś po raz ostatni przed przerwą zimową, Msza św. O 20:15.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli: Zofia Zientara – 93 lata (zaopatrzona Sakramentami), Zbigniew Niedbałka – 88 lat (zaopatrzony Sakramentami) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…