Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą 04.11.2018 r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • Trwamy w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, wypominki ,,oktawalne” wraz z Modlitwą różańcową w naszym Kościele codziennie do 9 listopada od godziny 17:00, po nich Msza św. w intencji zmarłych. Pamiętajmy, że w tym czasie istnieje możliwość uzyskania odpustu dla zmarłych (jednego dnia dla jednego zmarłego), uzyskania takiego odpustu jest możliwe przez nawiedzenie cmentarza lub kościoła oraz wypełnienie zwykłych warunków. Nadal można podawać swoich zmarłych na modlitwę w wypominkach, w kancelarii lub zakrystii.
  • W piątek Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W Sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.
  • W przyszłą niedzielę 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godzinie 10:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy, niech wdzięczność za wolność będzie dla nas zachętą do pracy nad sobą i dla dobra Polski oraz okazją do budowania zgody i jedności.
 2. Dziś wychodząc z kościoła można złożyć swoją ofiarę do puszek na "Pomoc Kościołowi w Potrzebie", Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę.
 3. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze: Zwykłe po 2,50 oraz misyjne w cenie 6 złotych.
 4. Podziękowania składamy ofiarodawcy indywidualnemu, panu Stanisławowi Mysior z ulicy Tuwima, Bóg zapłać.
  Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiarę pani Julii Przygoda z ul. Armii Krajowej.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli: Marianna Milczarek – 66 lat (niezaopatrzona Sakramentami), Leszek Bochyn – 72 lata (niezaopatrzony Sakramentami) oraz Stefan Chabrowicz – 91 lat (zaopatrzony Sakramentami) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…