Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą 11.11.2018 r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • Dziś przeżywamy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nie ustawajmy w modlitwach za Ojczyznę. Wyraźmy wdzięczność Panu Bogu i ludziom za piękny dar wolności, nie zapominając przy tym, że wolność to dar, o który także każdy z nas powinien się troszczyć i usilnie zabiegać w swoim osobistym życiu. Może warto, szczególnie dziś, wziąć udział w rozmaitych wydarzeniach, których celem jest uczczenie odzyskania Niepodległości.
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  • W przyszłą niedzielę, w naszej parafii będziemy przeżywali Dzień seminaryjny. Do naszej wspólnoty przybędzie kleryk, aby wspólnie z nami się modlić, dziękować i prosić o wsparcie dla Seminarium. Sodalicja Mariańska zaprasza przy tej okazji na spotkanie z klerykiem także przy słodkim poczęstunku, do salki w kościele, po Mszy o 8:30 wszystkich parafian, a po Mszy o 10:00 młodzież i ministrantów. Ze względu na Dzień seminaryjny, za dobroczyńców naszej parafii będziemy się modlili w IV niedzielę miesiąca, w tedy też taca zostanie przeznaczona na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni.
 2. We wtorek (13 XI), o 15:00 spotkanie Sodalicji Mariańskiej w Domu Katechetycznym.
 3. O 18:00, we wtorek zebranie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, także w Domu Katechetycznym.
 4. W czwartek, o godzinie 16:15, w Domu Katechetycznym, odbędzie się spotkanie Kręgu biblijnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do pogłębionej lektury Pisma świętego i odkrywania tego, co Bóg chce nam przekazać.
 5. Podziękowania składamy ofiarodawcy anonimowemu z ulicy Katowickiej. Bóg zapłać.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli: Krzysztof Tajchman – 70 lat (zaopatrzony) Anna Krasoń – 64 lat (niezaopatrzona), Jan Nowicki – 89 lat (zaopatrzony) oraz Jerzy Winsztajn – 84 lat (zaopatrzony) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…