Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXIV Niedzielę Zwykłą 25.11.2018 r.
Uroczystość Chrystusa Króla
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • Za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  • W piątek swoje imieniny obchodzi ks. Andrzej, otoczmy go tego dnia naszą modlitwą.
  • W sobotę, Pierwsza sobota miesiąca, Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 7:30. Kapłan uda się z Komunią do chorych od godziny 8:00
 2. W czwartek, o godzinie 16:15, w Domu Katechetycznym, spotkanie Kręgu biblijnego. Zapraszamy wszystkich do wspólnego rozważania Słowa Bożego. Może właśnie to spotkanie pomoże nam w lepszym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia.
 3. Dziś modlić się za dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Ofiary zebrane na tace zostaną przeznaczone na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni. Za ofiary indywidualne dziękujemy państwu Stanisławie i Augustynowi Dziewońskim z ulicy Miasta Auby.
 4. Wspólnota Sióstr Karmelitanek w Czeladzi, pragnie podzielić się ze Wszystkimi Parafianami duchowym skarbem, jakim jest świadectwo życia świętych Sióstr. Jedną z nich jest s. Cecylia (z domu Sabba Maria Czerwińska) pochodząca z Czeladzi, z parafii św. Stanisława B.M. Zgromadzenie wydało w 2006 roku publikację na Jej temat zawierającą biografię, wspomnienia osób, które dobrze siostrę Cecylie znały oraz fragmenty Jej listów i zapisków duchowych. W niedzielę 2 grudnia, po każdej Mszy św. będzie możliwość nabycia tej książki. Ofiary składane przy tej okazji, Siostry pragną przeznaczyć na remont drogi dojazdowej do posesji. Wszystkim ofiarodawcom składają z góry serdeczne Bóg zapłać i obiecują pamięć w modlitwie.
 5. W dalszym ciągu można wziąć udział w akcji ,,Tytka Charytatywna”. Do specjalnych toreb, które można nabyć w zakrystii, składamy produkty żywnościowe, artykuły chemiczne. Gotowe paczki przynosimy do kościoła, skąd trafią do osób ubogich w naszej parafii.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli: Marek Nocoń – 56 lat (niezaopatrzony), Józefa Sobańska – 95 lat (zaopatrzona), Barbara Seehafer – 77 lat (zaopatrzona), Włodzimierz Momot – 65 lat (niezaopatrzony) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…