Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 02.12.2018 r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • Dziś Pierwsza Niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  • We wtorek, wspomnienie św. Barbary, Msza święta w intencji górników o godzinie 09:00.
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  • W czwartek, Pierwszy czwartek miesiąca, Msza w intencji powołań o 7:30, po tejże Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do godziny 17:00
  • W piątek, Pierwszy Piątek miesiąca, Msza Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 7:30 i 18:00.
  • W piątek kapłan uda się z Komunią do chorych od godziny 8:00.
  • W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – jest to także święto patronalne Sodalicji Mariańskiej. Sodalicja zaprasza na Mszę św. o godzinie 9:00 oraz na ,,Godzinę Łaski” od 12:00 do 13:00.
 2. Roraty w tygodniu o godzinie 17:00
 3. Przed tygodniem przeżywaliśmy Niedziele ,,Daru Serca”, składamy podziękowania za ofiary złożone na tace, które wyniosły 4180 zł, zebrana kwota zostanie przeznaczona na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni Bóg zapłać. Podziękowania składamy ofiarodawcom indywidualnym: państwu Ireneuszowi i Irenie Gajdka z ulicy Ogrodowej, pani Irenie Lempa z ulicy Miasta Auby, państwu Łucji i Januszowi Lewandowskim z ulicy Bytomskiej, państwu Elżbiecie i Czesławowi Ryszka z ulicy Bytomskiej, państwu Marii i Stefanowi z ulicy Tulipanów, anonimowo z ulicy Spokojnej.
 4. Wspólnota Sióstr Karmelitanek, rozprowadza przy wyjściu z Kościoła, książkę o s. Cecylii Czerwińskiej. Ofiary składane przy tej okazji, Siostry pragną przeznaczyć na remont drogi dojazdowej do posesji. Wszystkim ofiarodawcom składają z góry serdeczne Bóg zapłać i obiecują pamięć w modlitwie.
 5. W czasie Adwentu będzie wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób samotnych, starszych z niskimi dochodami.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na ,,Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 7. W zakrystii są już do nabycia świece ,,Wigilijnej pomocy dzieciom”. Małe świece są dostępne po 6 a duże po 15 złotych.
 8. Duszpasterstwo Parafii św. Stanisława B.M, organizuję pielgrzymkę do Fatimy i nie tylko w dniach od 29.04 do 06.05 2019r. Koszt 3200 złotych, zaliczka przy zapisie 1000 złotych. Zapisy trwają do 22.12.2018r. Szczegółowy program na tablicy przy wyjściu z kościoła oraz u ks. Piotra Markowicza (Tel. 501834883).
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli: Janusz Urban – 61 lat (zaopatrzony), Felicja Burgiel – 83 lata (zaopatrzona), Jan Strzelczyk – 72 lat (niezaopatrzony), Aneta Kulińska – 43 lat (niezaopatrzona) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…