Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 16.12.2018 r.

"Niedziela Gaudete"

 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  • Roraty w tygodniu o godzinie 17:00
 2. Rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Nasze duchowe ćwiczenia poprowadzi ks. Łukasz Gładki. Dziś Msze święte z nauką rekolekcyjną jak w każdą niedzielę, o 11:15 Msza z nauką dla dzieci, a w poniedziałek i we wtorek Msze o 9:00, 17:00 i o 18:00. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek (17 XII), rano od 8:30 do 9:30, wieczorem od 16:30 do 19:00 (z przerwą). W zakrystii można zgłaszać chorych na dodatkową, rekolekcyjną wizytę księdza z Sakramentami, która odbędzie się we wtorek od godziny 8:00.
 3. Przeżywamy III Niedziele miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii, ofiary składane na tace zostaną przeznaczone na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni.
 4. Siostry Karmelitanki zapraszają w poniedziałek (17 XII), o godzinie 17:00, na Mszę św. do Matki Bożej Szkaplerznej.
 5. Dziś ,,Caritas” przeprowadza zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla osób starszych, samotnych, z niskimi dochodami.
 6. W zakrystii są do nabycia świece ,,Wigilijnej pomocy dzieciom”. Małe świece są dostępne po 6 a duże po 15 złotych.
 7. Duszpasterstwo Parafii św. Stanisława B.M, organizuję pielgrzymkę do Fatimy i nie tylko w dniach od 29.04 do 06.05 2019r. Koszt 3200 złotych, zaliczka przy zapisie 1000 złotych. Zapisy trwają do 22.12.2018r. Szczegółowy program na tablicy przy wyjściu z kościoła oraz u ks. Piotra Markowicza (Tel. 501834883).
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli: + Andrzej Plinkiewicz (89 lat) – zaoparzony Sakramentami, + Edward Chrzanowski (79 lat) – zaoparzony Sakramentami - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…