Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 23.12.2018 r. oraz Boże Narodzenie
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • Dominującym wydarzeniem tego tygodnia jest Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Jutro, w Wigilie, Msza św. koncelebrowana jedynie o godzinie 8:00 rano. Msze w Pierwszy i drugi Dzień Świąt, tak jak w każdą niedzielę, z tym wyjątkiem, że pierwszego dnia, czyli 25 grudnia, pierwsza Msza św. nazywana ,,Pasterką” tradycyjnie będzie sprawowana o północy, za to nie będzie Mszy o godzinie 7:00. Pamiętajmy o polskich tradycjach związanych z wigilią, czyli wspólnej modlitwie przy wigilijnym stole, śpiewaniu kolęd. Warto pamiętać, że istotą Bożego Narodzenia jest radość właśnie z Bożego Narodzenia.
  • W czwartek (27 XII), Święto św. Jana Apostoła, podczas Mszy rano i wieczorem poświęcenie wina.
  • W piątek, o godzinie18:00, Msza święta Zbiorowa za zmarłych.
 2. Od piątku (28 XII) rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską czyli Kolędę. Szczegółowy plan dostępny w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 3. W czwartek (27 XII), spotkanie Kręgu biblijnego w Domu Katechetycznym o godzinie 16:15. Zachęcamy wszystkich do udziału we wspólnym czytaniu i odkrywaniu Słowa Bożego. Być może to spotkanie z Bogiem w Jego Słowie pomoże nam w lepszym przeżyciu Czasu Bożego Narodzenia.
 4. Przed tygodniem przeżywaliśmy III Niedziele miesiąca, składamy podziękowania za ofiary złożone na tace, które wyniosły 4925 zł, zebrana kwota zostanie przeznaczona na trwające prace projektowe i remontowe w naszej świątyni Bóg zapłać. Podziękowania składamy ofiarodawcom indywidualnym: pani Irenie Lempa z ulicy Miasta Auby, państwu Łucji i Januszowi Lewandowskim z ulicy Bytomskiej, państwu Zofii i Mirosławowi Pasek z ulicy Szkolnej, pani Teresie Kuszper z ulicy 11 Listopada , anonimowo z ulicy Tulipanów. Szczególne podziękowania składamy pani Halinie Haber z ulicy Katowickiej. Bóg zapłać.
 5. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny z których ofiary zostaną przeznaczone na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni, do nabycia także duże świece ,,Wigilijnej pomocy dzieciom”.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli: +Tomasz Matyjaszczyk – 57 lat (zaopatrzony Sakramentami), Anna Wojciech – 71 lat (zaopatrzona Sakramentami), Józefa Małek – 91 lat (zaopatrzona Sakramentami), Krystyna Śnioch – 71 lat (zaopatrzona Sakramentami) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…