Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą 27.01.2019 r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  • W sobotę (2.02), Uroczystość Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej, jest to także dzień życia konsekrowanego, pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszych Siostrach Karmelitankach, ale i o wszystkich siostrach i braciach prowadzących życie zakonne. W sobotę, kończy wydłużony tradycją czas, bożonarodzeniowych ozdób i śpiewania kolęd. W sobotę taca zostanie przeznaczona na zakony klauzurowe. Msze święte o 7:00, 9:00, 16:00 i o 18:00.
  • W piątek, Pierwszy Piątek miesiąca, Msza Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 7:30 i 18:00.
  • W sobotę, Pierwsza sobota miesiąca, Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 9:00.
  • W piątek i sobotę kapłan uda się z Komunią do chorych od godziny 8:00.
 2. Przed tygodniem przeżywaliśmy III Niedziele miesiąca, składamy podziękowania za ofiary złożone na tace, które wyniosły 3907 złotych, zebrana kwota zostanie przeznaczona na trwające prace projektowe i remontowe w naszej świątyni. Dziękujemy ofiarodawcom indywidualnym z minionego tygodnia: pani Irenie Lempa z ul. Miasta Auby oraz państwu Łucji i Januszowi Lewandowskim z ul. Bytomskiej. Bóg zapłać.
 3. W czwartek, o 16:15 spotkanie Kręgu biblijnego w Domu Katechetycznym. Zachęcamy wszystkich, do takiej formy, wspólnego pochylenia się nad Słowem Bożym.
 4. Przed nami ostatnie dni Wizyty duszpasterskiej czyli Kolędy, która w najbliższym czasie przedstawia się następująco… (czyt. dodatek). Do 9 lutego, w zakrystii można umawiać się na indywidualną wizytę księdza, jeśli z różnych powodów nie mogliśmy przyjąć Kolędy w przewidzianych harmonogramem terminach.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli: +Ryszard Budzynowski – 86 lat (nie zaopatrzony Sakramentami), Józef Majcher – 81 lata (nie zaopatrzony Sakramentami), Gertruda Pieniążek – Trząska – 93 lata (zaopatrzona Sakramentami) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…