Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu 10.03.2019 r.
  1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
    • Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas intensywnej pracy nad swoim nawróceniem i zbliżeniem się do Boga. Zechciejmy wykorzystać ten czas owocnie, przez Post, Modlitwę i Jałmużnę.
    • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, również bezpośrednio przed Mszą świętą
    • W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 16:30 (dzieci), 17:15 (dorośli). Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału.
    • W niedzielę, po Mszy o 16:00 (około 16:50) Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża świętego.
  2. Za tydzień III Niedziela miesiąca, będziemy modlili się za ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii, ofiary składane na tace zostaną przeznaczone na trwające prace projektowe i remontowe w naszej świątyni.
  3. We wtorek(12 marca), o godzinie 18:00, spotkanie Akcji Katolickiej, w Domu Katechetycznym.
  4. We wtorek Msza święta dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, o godzinie 18:00.
  5. W zakrystii są do nabycia skarbonki ,,Caritas” na Jałmużnę wielkopostną. Każdego dnia Wielkiego Postu można odmówić sobie wydania kilku złotych na rzecz zbywającą i przeznaczyć na dzieła miłości. Skarbonki będzie można złożyć w kościele, w Niedzielę Miłosierdzia, z przeznaczeniem na cele charytatywne. Są także, wzorem ubiegłych lat Paschaliki, świece przypominające Paschał, które można wykorzystać na przykład, w czasie liturgii, w Wielką Sobotę
  6. Podziękowania składamy ofiarodawcom indywidualnym z minionego tygodnia: państwu: Elżbiecie i Czesławowi Ryszka, paniom: Teresie Kuszper i Annie Golach. Bóg zapłać.
  7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedły śp. zmarłe: +Irmina Ciosk – 76 lat, +Grażyna Dziuba – 65 lat i Marianna Piejka – 83 lata, zaopatrzona Sakramentami - polecajmy je oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…