Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu 17.03.2019 r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • We wtorek, Uroczystość św. Józefa. Msze święte o godzinie 7:00, 9:00, 16:00 i o 18:00
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach, przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, również bezpośrednio przed Mszą świętą.
 2. W czwartek (21 marca), o godzinie 16:15, spotkanie Kręgu Biblijnego, w Domu Katechetycznym.
 3. W przyszły poniedziałek (25 marca), Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to także Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy o godzinie 18 podejmować będziemy Duchową Adopcje Dziecka Poczętego. Już dziś, zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy świętej tego dnia oraz do modlitewnej troski o życie. Chętnych do podjęcia Duchowej Adopcji prosimy o przyniesienie świec.
 4. W zakrystii są do nabycia Paschaliki, świece przypominające Paschał, które można wykorzystać na przykład, w czasie liturgii, w Wielką Sobotę.
 5. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe w naszym kościele, w piątki o 16:30 (dzieci), 17:15 (dorośli i młodzież). W niedziele Gorzkie Żale po Mszy o godzinie 16:00 (około16:50).
 6. Siostry Karmelitanki, zapraszają w poniedziałek (18 marca) o godzinie 17:00, na Mszę ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.
 7. Przeżywamy III Niedziele miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Ofiary składane na tace, zostaną przeznaczone na trwające prace projektowe i remontowe w naszej świątyni. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
 8. Prosimy, aby ofiary za Msze święte składać najpóźniej dwa tygodnie przed terminem takiej Mszy.
 9. Za tydzień, w niedzielę, wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę na Misje.
 10. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie, prowadzi kampanie ,,Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, celem wyżej wymienionego przedsięwzięcia jest zaprezentowanie podstawowych informacji na temat ochotniczych form służby wojskowej oraz promowanie wśród obywateli zagadnień z obronności i bezpieczeństwa Ojczyzny. Zainteresowanych odsyłamy, po szersze informacje, do plakatu umieszczonego przy wyjściu.
 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli: +Aldona Ćwiejkowska – 86 lat, +Ireneusz Kosiński – 82 lata i Mieczysław Włodarski – 72 lata, wszyscy zaopatrzeni Sakramentami - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…