Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu 24.03.2019 r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • Jutro (w poniedziałek – 25 marca), Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godzinie 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Jest to także Dzień Świętości Życia, w naszym kościele, podczas Mszy o godzinie 18:00 będziemy podejmowali Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Każdego, kto chciałby taką adopcje podjąć, zachęcamy i zapraszamy do wypełnienia deklaracji i złożenia przyrzeczenia podczas Mszy, chętnych prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach, przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, również bezpośrednio przed Mszą świętą.
  • W czwartek (28 marca) ksiądz biskup Grzegorz Kaszak obchodzi 10 rocznicę swoich Święceń biskupich, z tej okazji zaprasza wszystkich diecezjan na Mszę świętą dziękczynną, w sobotę (30 marca), w katedrze sosnowieckiej, na godzinę 11:00. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
  • W piątek Msza zbiorowa za zmarłych o godzinie 18:00.
 2. W przyszłą niedzielę (31 marca) rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy (3 kwietnia). Wtorek, 2 kwietnia będzie dniem Sakramentu Pokuty. Szczegółowy plan dostępny jest na tablicach przy wyjściu oraz na stronie internetowej naszej parafii. Znajdźmy trochę czasu by przyjrzeć się swojemu życiu duchowemu i podjąć drogę nawrócenia. Rekolekcje poprowadzi ks. Stefan Wielgomas.
 3. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe w naszym kościele, w piątki o 16:30 (dzieci), 17:15 (dorośli i młodzież). W niedziele Gorzkie Żale po Mszy o godzinie 16:00 (około16:50).
 4. Przed tygodniem przeżywaliśmy III Niedziele miesiąca, składamy podziękowania za ofiary złożone na tace, które wyniosły 4571 zł, zebrana kwota zostanie przeznaczona na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni. Podziękowania składamy ofiarodawcom indywidualnym: państwu Irenie i Ireneuszowi Gajdka, pani Irenie Lempa, państwu Łucji i Januszowi Lewandowskim, państwu Stanisławie i Augustynowi Dziewońskim oraz anonimowemu ofiarodawcy. Bóg zapłać.
 5. W zakrystii są do nabycia Paschaliki, świece przypominające Paschał, które można wykorzystać na przykład, w czasie liturgii, w Wielką Sobotę
 6. W środę spotkanie kandydatów do Bierzmowania o godzinie 17:00.
 7. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godzinie 18:00, spotkanie rodziców kandydatów do Bierzmowania.
 8. W najbliższą sobotę (30 marca) zapraszamy wszystkich parafian, na godzinę 9:00, do pomocy przy wiosennych pracach porządkowych i sprzątaniu naszej świątyni.
 9. Dziś, wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na Misje.
 10. W czasie Wielkiego Postu jest wystawiony kosz (pod filarem z obrazem Jezusa Miłosiernego) na artykuły spożywcze i środki czystości, na paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych oraz z niskimi dochodami.
 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarła Teresa Litewka – 84 lata (zaopatrzona Sakramentami) - polecajmy ją oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…