Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu 31.03.2019 r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną ,,Laetare” czyli ,,Radujcie się”. Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynących z Chrztu i Eucharystii.
  • Rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. We wtorek ( 2 kwietnia) dzień spowiedzi, kapłani będą posługiwali w Sakramencie Pokuty od godziny 8:30 do 9:30, od 10:00 do 10:30 dla młodzieży, od 12:00 do 12:30 dla dzieci, oraz wieczorem od godziny 17:30. Ze względu na Spowiedź we wtorek dziś nie ma dyżurów księży w konfesjonałach. Szczegółowy plan rekolekcji na tablicach przy wyjściu oraz na stronie internetowej parafii. Rekolekcje poprowadzi ks. Stefan Wielgomas.
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia:,/b> intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach, przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, również bezpośrednio przed Mszą świętą
  • W czwartek, Pierwszy czwartek miesiąca, Msza w intencji powołań o 7:30, po tejże Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do godziny 17:30
  • W piątek, Pierwszy Piątek miesiąca, Msza Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 7:30.
  • W sobotę, Pierwsza sobota miesiąca, Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 7:30.
  • W piątek i sobotę kapłan uda się z Komunią do chorych od godziny 8:00.
  • W czwartek, zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego, na godzinę 16:15 do Domu Katechetycznego.
 2. Począwszy od kwietnia, w niedziele odbywać się będzie Msza Św. o godz. 20.15
 3. Przypominamy, Drogi Krzyżowe w naszym kościele, w piątki o 16:30 (dzieci), 17:15 (dorośli i młodzież). W niedziele Gorzkie Żale po Mszy o godzinie 16:00 (około16:50).
 4. Zachęcamy do zgłaszania Chorych na przedświąteczną wizytę kapłana z Skramentami.
 5. W zakrystii są jeszcze do nabycia Paschaliki.
 6. W środę spotkanie kandydatów do Bierzmowania o godzinie 17:00.
 7. W czasie Wielkiego Postu jest wystawiony kosz (pod filarem z obrazem Jezusa Miłosiernego) na artykuły spożywcze i środki czystości na paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych oraz z niskimi dochodami.
 8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp. zmarłe Stanisława Piątkowska – 88 lat (zaopatrzona Sakramentami), Lucyna Mazurek – 70 lat, Agnieszka Kazirodek – 84 lata (zaopatrzona Sakramentami) - polecajmy ją oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…