Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 07.04.2019 r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa.
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach, przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, również bezpośrednio przed Mszą świętą
  • Również w środę (10 IV), w naszym kościele, Nabożeństwo w intencji ofiar Katastrofy smoleńskiej, o godzinie 12:00.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa, otwierająca Wielki Tydzień. Powoli zbliżamy się do kresu Wielkiego Postu. Pomyślmy, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, także o duchowym przygotowaniu do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, może dobrą okazją będzie również Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami naszego miasta w przyszłą niedzielę o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału, refleksji oraz dania świadectwa wierze. Droga Krzyżowa, przejdzie tradycyjnie od szpitala, ulicą Szpitalną, by zakończyć się błogosławieństwem w kościele.
 2. We wtorek (9 IV), o godzinie 17:00, spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 3. Także we wtorek (9 IV), W Domu Katechetycznym spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, o godzinie 18:00.
 4. Drogi Krzyżowe w naszym kościele, w piątki o 16:30 (dzieci), 17:15 (dorośli i młodzież). W niedziele Gorzkie Żale po Mszy o godzinie 16:00 (około16:50).
 5. Zachęcamy do zgłaszania Chorych na przedświąteczną wizytę kapłana z Sakramentami w Wielki Wtorek od godz. 8:00.
 6. W zakrystii są jeszcze do nabycia Paschaliki.
 7. W najbliższy piątek 12 kwietnia o godz. 21,00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji uczestników Zagłębiowskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Po Mszy w kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, przed którym będzie można czuwać przez całą noc i w ten sposób łączyć się duchowo z uczestnikami, którzy wyruszą na nocne szlaki
 8. drogi krzyżowej.
 9. W czasie Wielkiego Postu jest wystawiony kosz (pod filarem z obrazem Jezusa Miłosiernego) na artykuły spożywcze i środki czystości na paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych oraz z niskimi dochodami. W przyszłą niedzielę, Caritas, organizuję zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla osób starszych, samotnych i z niskimi dochodami.
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli Tadeusz Kowalski – 66 lat, Zbigniew Babiarz – 60 lat, Eufrozyna Bury – 94 lata, Mieczysław Świderek – 89 lat, Antoni Doroszko – 59 lat, wszyscy zaopatrzeni Sakramentami - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…