Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową i Wielki Tydzień 14.04.2019 r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień: Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej – podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm, a uroczysta procesja z palmami o godz. 11.15. Również w dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00, Droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Zbieramy się obok szpitala skąd ruszymy ulicą Szpitalną aż do kościoła, krzyż poniosą poszczególne stany i wspólnoty; zabieramy ze sobą świece; serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału. Także dziś, Caritas parafialna organizuję zbiórkę do puszek na paczki dla osób starszych, samotnych i z niskimi dochodami. Po Mszy św. o godz. 16.00 Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym.
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia: intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach, przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, również bezpośrednio przed Mszą świętą. Także w środę przypada kolej naszej parafii w ,,Sztafecie modlitwy o powołania Kapłańskie”. Modlitwę rozpoczniemy o godzinie 17:00 wystawieniem Najświętszego Sakramenty, odmówimy modlitwę o powołania. Około 17:20 po krótkiej adoracji w ciszy odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W czasie nowenny będziemy także prosili Boga za nowe powołania.
  • W Wielki Czwartek – rozpoczynamy Triduum Paschalne; Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00; po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w kaplicy przechowywania (ciemnicy) do godz. 21.00;
  • W Wielki Piątek – o godz. 17.00 Droga krzyżowa, a o godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku (nabożeństwo Męki Pańskiej); po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły; oznacza to, że można spożyć w ciągu dnia tylko jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie; w Wielki Piątek taca przeznaczona jest na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.
  • W Wielką Sobotę – błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie w godz. od 9.00 do 14.00 co pół godziny, a ostatnie poświęcenie o godz. 15.00; Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00; przynosimy ze sobą świece, które zapalimy od poświęconego ognia, a następnie odnowimy przyrzeczenia chrzcielne;
  • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego; o godz. 6.00 Msza św. rezurekcyjna połączona z procesją wokół kościoła; w tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00; jest natomiast dodatkowa Msza Św. chrzcielna o godz. 12.30. W czasie Triduum Paschalnego można codziennie uzyskać odpust zupełny, biorąc udział w liturgii.
 2. Kancelaria parafialna w zwykłych godzinach od poniedziałku do środy. Od czwartku ze względu na Liturgię, kancelaria nieczynna, w sprawie pogrzebu prosimy kontaktować się pod numerem telefonu umieszczonym na drzwiach do kancelarii.
 3. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty od poniedziałku do środy, rano od godziny 7:00 do 8:00 oraz popołudniu od godziny 17:00 do 18:30. Wielki Czwartek, wyjątkowo spowiedzi nie będzie, ze względu na przygotowanie kapłanów do Mszy Wieczerzy Pańskiej.
 4. Jutro, czyli w poniedziałek 15.04, na godzinę 17:00, siostry karmelitanki zapraszają do swego domu zakonnego na Mszę świętą ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.
 5. We wtorek, od godziny 8:00, kapłan uda się na przedświąteczną wizytę z Sakramentami do chorych.
 6. Informujemy, że w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę będzie miała miejsce "Nocą Konfesjonałów". Dyżury księży posługujących w konfesjonałach z naszego dekanatu będą w kościele: od 21.00 - 7.00 rano.
 7. W zakrystii są jeszcze do nabycia Paschaliki. Są także, wzorem lat ubiegłych, do nabycia ,,Chlebki Miłości” rozprowadzane przez Caritas diecezjalną, w cenie 5 zł, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie świątecznej akcji Caritas.
 8. W dalszym ciągu jest wystawiony kosz (pod filarem z obrazem Jezusa Miłosiernego) na artykuły spożywcze i środki czystości na paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych oraz z niskimi dochodami.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli Daniela Sokołowska – 77 lat, Stanisław Mikulski – 92 lat (zaopatrzony), Halina Haber – 94 lata (zaopatrzona), Helena Tyblewska – 82 lat (zaopatrzona) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…