Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną 05.05.2019r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • Dziś III niedziela Wielkanocna, w naszej parafii, podczas Mszy o godzinie 11:15, Uroczystość Pierwszej Komunii św.
  • Jutro święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, tego dnia wieczorem będziemy przeżywali w naszej parafii Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania przez Księdza Biskupa, o godzinie 18:00. Młodzież mająca przyjąć Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej, gromadzi się w kościele już o godzinie 17:30. Kandydaci do Bierzmowania otrzymają wtedy specjalne kartki. Ze względu na Bierzmowanie, Nabożeństwo majowe o godzinie 17:00, dzieci przeżywające swój ,,Biały Tydzień”, wyjątkowo gromadzą się na tym nabożeństwie, podczas którego przyjmą Komunię świętą.
  • W środę, 8 maja, przypada Uroczystość świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona naszej parafii. Tego dnia przeżywamy uroczystości odpustowe. Msze święte o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 16:00 i o 18:00 Suma odpustowa, wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w święcie naszej parafii.
  • Za tydzień, w niedzielę 12 maja, na Mszy o godzinie 11:15, rocznica I Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci przeżywających swoją rocznicę, w sobotę 11 maja, o godzinie 9:00.
 2. W tym tygodniu rozpoczynają się egzaminy maturalne, miejmy w modlitewnej pamięci wszystkich tegorocznych maturzystów.
 3. Przed tygodniem przeżywaliśmy, niedzielę "Daru Serca", składamy podziękowania za ofiary złożone na tacę, które wyniosły 3900 złotych. Ofiary zostaną przeznaczone na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni. Dziękujemy również ofiarodawcom indywidualnym z minionego tygodnia, pani Aleksandrze Sołtysik oraz panu Stanisławowi Mysior. Bóg zapłać.
 4. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Zmarli: Irena Sosnowska – 78 lat, Leon Kurkowski – 86 lat (zaopatrzeni Sakramentami) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…