Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną 12.05.2019r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, w naszej parafii, podczas Mszy o godzinie 11:15, Rocznica Pierwszej Komunii św.
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia; intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  • We wtorek, o 18:00 spotkanie Akcji Katolickiej, w Domu Katechetycznym.
  • W czwartek, w Domu Katechetycznym, o godzinie 16:15, kolejne spotkanie Kręgu biblijnego. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału i wspólnego pochylenia się nad Słowem Bożym. W Dziejach Apostolskich, etiopski urzędnik żali się świętemu Filipowi, że nie ma osoby, która objaśniłaby mu Słowo Boże. My możliwość poznania i zrozumienia Pisma Świętego mamy, chciejmy ją zauważyć i z niej skorzystać.
 2. Trwamy w miesiącu maju, miesiącu szczególnie poświęconym Maryi. Każdego dnia, w tygodniu o 17:30 a w niedziele i święta po Mszy św. o 16:00, śpiewamy Maryi pieśń uwielbienia za to, że zgodziła się zostać Matką Zbawiciela, że opiekuje się i oręduje za każdym z nas. Nabożeństwo majowe, jest również dobrą okazją, by poprzez poszczególne wezwania Litanii loretańskiej przyjrzeć się Bogarodzicy przez przymioty, którymi jest opisywana i w kontekście biblijnym odkrywać jej rolę w Dziele Zbawienia. Warto byśmy uczestnicząc w tym pięknym Nabożeństwie nie tylko się uczyli z Maryją spraw Bożych, ale byśmy również, razem z nią zanosili swoje modlitwy przed Boży Tron, za siebie, swoje rodziny, naszą parafię, Ojczyznę i cały świat. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które przyjęły w tym roku I Komunię świętą, jak i te które rocznicę Komunii przeżywają.
 3. Duszpasterstwo naszej parafii, organizuje pielgrzymkę do Szczepanowa (miejsca narodzin naszego Patrona św. Stanisława), Tuchowa (kolebki księży Redemptorystów), Okulic (Sanktuarium Matki Bożej Okulickiej). Wyjazd 8 czerwca br. o godzinie 6:00 sprzed naszego kościoła. Zapisy w zakrystii do 1 czerwca. Cena 60 zł (posiłek we własnym zakresie). Kapłanem odpowiedzialnym za niniejszą pielgrzymkę jest ks. Piotr Markowicz. Przy okazji chcemy powiedzieć, że w przyszłą sobotę, siostra Agnella wybiera się na pielgrzymkę, z dziećmi Pierwszokomunijnymi (i nie tylko), do Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej.
 4. W tym tygodniu rozpocznie się XX Festiwal ,,Ave Maria”. W sobotę wieczorem, w naszym kościele, o godzinie 19:00 Koncert Soprany kontra Tenorzy, z tego względu Mszy wieczorem nie będzie, nabożeństwo majowe zostanie odprawione po Mszy o godzinie 7:30. Natomiast w niedzielę podczas Mszy o 11:15 wystąpi chór Śląskiej Izby Lekarskiej - CAMES, który po Liturgii uraczy nas swoim występem. Wieczorem, o 18:45 odsłonięcie pomnika Wojciecha Kilara, następnie koncert ,,AUKSO GRA KILARA. Serdecznie zapraszamy
 5. Za tydzień III Niedziela miesiąca, będziemy modlić się za ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii, ofiary składane na tace zostaną przeznaczone na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni. Dziękujemy ofiarodawcy indywidualnemu z minionego tygodnia, pani Halinie Besser. Bóg zapłać.
 6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 7. Wczoraj Związek małżeński, w naszym Kościele zawarli Mariusz Klimek i Magdalena Zgadzaj, otoczmy nowożeńców naszą modlitwą. Za nowych małżonków będziemy modlili się także w środę, podczas Nowenny, polecając ich opiece Matki Pięknej Miłości.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. zmarła: Kazimiera Grząś - polecajmy ją, oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…