Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną 19.05.2019r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia; intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
 2. Pamiętajmy o Nabożeństwach majowych, odbywających się w naszym kościele, każdego dnia, w tygodniu o 17:30 a w niedziele i święta po Mszy św. o 16:00 Jeśli jeszcze nie wzięliśmy udziału w tym pięknym Nabożeństwie, postarajmy się to nadrobić.
 3. Dziś kolejny dzień Festiwalu Ave Maria. Podczas Mszy o 11:15 wystąpi chór Śląskiej Izby Lekarskiej - CAMES. Wieczorem, o 18:45 odsłonięcie pomnika Wojciecha Kilara, następnie koncert AUKSO GRA KILARA. Serdecznie zapraszamy.
 4. W poniedziałek (20 maja) Czeladzkie Siostry Karmelitanki zapraszają do swojej kaplicy, o godzinie 17:00, na Msze św. ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.
 5. W przyszłą niedzielę Dzień Matki. Caritas Diecezji Sosnowieckiej serdecznie zaprasza na koncert Gramy dla Mamy, 27 maja o godzinie 18.00 w Sosnowcu, w Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych. Dochód z koncertu przeznaczony jest na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka. Przed widzami wystąpi znany i lubiany zespół Gang Marcela. Wydarzeniu towarzyszyć będzie aukcja przedmiotów podarowanych przez znane osobistości życia publicznego.
 6. Patronat honorowy nad koncertem objęli Biskup Grzegorz Kaszak oraz Prezydent Arkadiusz Chęciński.
  Cegiełki - wejściówki, w cenie 40 zł, są do nabycia w biurze Caritas w Sosnowcu, przy ul. Korczaka 5. Rezerwacji cegiełek można dokonać pod nr tel.: 32 363 03 70. Koncert może być również okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim mamom oraz osobą szczególnie zaangażowanym w życie parafii.
 7. Przypominamy o organizowanej pielgrzymce do Szczepanowa, Tuchowa i Okulic Wyjazd 8 czerwca br. o godzinie 6:00 sprzed naszego kościoła. Zapisy w zakrystii do 1 czerwca. Cena 60 zł (posiłek we własnym zakresie). Kapłanem odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest ks. Piotr.
 8. Przeżywamy III Niedziele miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii, ofiary składane na tace zostaną przeznaczone na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni. Bóg zapłać.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 10. Wczoraj Związek małżeński, w naszym Kościele zawarli Barbara Mika i Łukasz Bereś otoczmy nowożeńców naszą modlitwą. Za nowych małżonków będziemy modlili się także w środę, podczas Nowenny, polecając ich opiece Matki Pięknej Miłości.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli: Zenobia Stochmal – 85 lat, Kamil Przygoda 42 - lata (zaopatrzony), Witold Francikowski 77 – lat (zaopatrzony) - polecajmy ją, oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…