Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 26.05.2019r.
 1. W tym tygodniu w Kalendarzu liturgicznym:
  • Dziś przeżywamy Dzień Matki, pomódlmy się w intencji wszystkich mam, szczególnie zaś tych, które oczekują potomstwa.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne Dni modlitwy o urodzaje.
  • W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia; intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  • W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością zesłania Ducha Świętego. W siedmiu parafiach z różnych obszarów diecezji przez 9 dni nowenny delegowani kapłani będą głosić podczas Eucharystii konferencję na temat kolejnych darów Ducha Świętego (ósmego dnia o owocach Ducha Świętego). W wigilię Zesłania Ducha Świętego (ostatniego dnia nowenny) w tych 7 parafiach przeprowadzamy czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego zwieńczone Eucharystią. Każda z tych 7 parafii będzie się modlić w czasie czuwania w intencji Diecezji o jeden z 7 darów Ducha Świętego. Najbliższym dla nas, z wybranych kościołów jest kościół w parafii św. Mateusza w Czeladzi. Zapraszamy wszystkich do udziału.
  • W przyszłą sobotę (1 czerwca), Pierwsza sobota miesiąca, Msza Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 7:30, tego dnia Kapłan uda się z Komunią do chorych od godziny 8:00. Pierwszy dzień czerwca jest także tradycyjnie Dniem Dziecka. W sobotę, w naszej Diecezji odbędą się również Świecenia Diakonatu kleryków V roku z naszego seminarium, pamiętajmy o nich w modlitwie.
 2. Pamiętajmy o Nabożeństwach majowych, w naszym kościele, każdego dnia, w tygodniu o 17:30 a w niedziele i święta po Mszy św. o 16:00.
 3. Jutro, Caritas Diecezji Sosnowieckiej serdecznie zaprasza na koncert Gramy dla Mamy, o godzinie 18.00 w Sosnowcu, w Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych. Dochód z koncertu przeznaczony jest na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka. Przed widzami wystąpi znany i lubiany zespół Gang Marcela.
  Cegiełki - wejściówki, w cenie 40 zł, są do nabycia w biurze Caritas w Sosnowcu, przy ul. Korczaka 5 a także kilka jest do nabycia w naszej zakrystii.
 4. We wtorek (28 maja), będziemy w naszej parafii przeżywali Wojewódzki Dzień Weterana Działań poza granicami Państwa. O godzinie 12:00, w naszym kościele Ksiądz biskup Grzegorz Kaszak odprawi uroczystą Mszę św. w intencji Weteranów. Wszystkich zapraszamy do udziału.
 5. W czwartek, w Domu Katechetycznym o godzinie 16:15, kolejne spotkanie Kręgu biblijnego. Serdecznie zapraszamy.
 6. Przypominamy o organizowanej pielgrzymce do Szczepanowa, Tuchowa i Okulic Wyjazd 8 czerwca br. o godzinie 6:00 sprzed naszego kościoła. Zapisy w zakrystii do 1 czerwca. Cena 60 zł (posiłek we własnym zakresie). Kapłanem odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest ks. Piotr. Jest jeszcze mało osób. Powiedzmy o tej pielgrzymce znajomym, rodzinie, sąsiadom i zachęćmy do wzięcia udziału. Im więcej osób pojedzie, tym koszt wyjazdu będzie mniejszy.
 7. Zapraszamy dziewczynki i chłopców, którzy chcą śpiewać, grać dla Pana Boga w każdą sobotę, na godzinę 11:00 do Domu Katechetycznego.
 8. Przed tygodniem przeżywaliśmy III Niedziele miesiąca, modliliśmy się za ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii, ofiary złożone na tace, w kwocie 4186 zł, zostaną przeznaczone na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni. Dziękujemy również ofiarodawcom indywidualnym: pani Irenie Lempa, państwu Łucji i Januszowi Lewandowskim, pani Lucynie Nowak, pani Halinie Besser, państwu Ewie i Damianowi z ulicy Mysłowickiej oraz pani Aleksandrze Sołtysik. Bóg zapłać.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 10. Wczoraj Związek małżeński, w naszym Kościele zawarli Tomasz Tyblewski i Karolina Szerba otoczmy nowożeńców naszą modlitwą. Za nowych małżonków będziemy modlili się także w środę, podczas Nowenny, polecając ich opiece Matki Pięknej Miłości.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp. zmarłe: Aleksandra Domczyńska 77 - lata (zaopatrzona), Władysława Nogalska, 95 – lat (zaopatrzona) - polecajmy je, oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…