Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 02.06.2019 r.
  1. Przeżywamy Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym roku jest to także Dzień Dziękczynienia, przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiarę na Świątynie Opatrzności w Warszawie.
  2. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę. Jednocześnie Zesłanie Ducha Świętego kończy w liturgii Kościoła czas Wielkanocny.
  3. Wczoraj, rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, poświęcony szczególnie Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe, codziennie po Mszy o godzinie 18:00, a w niedzielę po Mszy o 16:00.
  4. W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia; intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  5. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca. W czwartek Msza święta o Powołania Kapłańskie o 7:30 po niej całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do godziny 17:30. W piątek, Msze Wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godzinie 7:30 i o 18:00. W piątek, od godziny 8:00, kapłan uda się z Komunią do chorych.
  6. W przyszłą sobotę, w sosnowieckiej Katedrze, o godzinie 10:00, ksiądz biskup Grzegorz Kaszak, udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Módlmy się za przyszłych Neoprezbiterów, aby dobrze przygotowali się do przyjęcia święceń oraz by byli kapłanami zasłuchanymi w Słowo Boże.
  7. W miniony piątek, 31 maja, odeszła do Pana, zaopatrzona Sakramentami, śp. Janina Wolska, mama naszego księdza Proboszcza. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w naszym kościele, w najbliższy wtorek (4 czerwca), o godzinie 14:00. Po Mszy świętej śp. Janina zostanie pochowana na naszym cmentarzu parafialnym. Półgodziny przed rozpoczęciem Mszy Żałobnej w kościele zostanie odmówiona Modlitwa Różańcowa w intencji zmarłej. Wszystkich zachęcamy do modlitwy.
  8. W intencji śp. Janiny Wolskiej, zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu: Czesława Śnieżek (83 lata – Zaopatrzony), Michalinę Podgórską-Kłak (82 lata), Leokadię Nogacz (91 lat - Zaopatrzona) oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.