Ogłoszenia Duszpasterskie na XI Tydzień Zwykły 16.06.2019r.
  1. Dziś Niedziela Trójcy Świętej, jest to okazja do spojrzenia na Boga, Który Jest wspólnotą Miłości i do tej Wspólnoty, Bóg nieustannie nas zaprasza. Jednocześnie przeżywamy III Niedzielę miesiąca, modlimy si za ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Ofiary złożone dziś na tacę zostaną przeznaczone na prace projektowe i remontowe w naszej świątyni. Dziś również przy wyjściu można złożyć ofiarę do puszek na budowę ołtarzy, na Boże Ciało.
  2. Jutro (w poniedziałek), Uroczystość św. Brata Alberta – Głównego Patrona naszej diecezji.
  3. Także jutro, zapraszamy do kościoła, po Mszy św. o godzinie 18:00 osoby zaangażowane w budowę ołtarzy na Boże Ciało. Zapraszamy wszystkich do włączenie się w przygotowania. W zakrystii można odebrać ,,Hasła” na poszczególne ołtarze.
  4. W poniedziałek Siostry Karmelitanki zapraszają do swojego Domu zakonnego na Mszę św. o godzinie 17:00.
  5. We wtorek Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak przeżywa 26 rocznicę swoich święceń kapłańskich, otoczmy szczególnie tego dnia Księdza Biskupa naszą modlitwą.
  6. W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia; intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  7. W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże ciało. Msze święte o godzinie: 7:00, 8:30, 10:00 - po tej Mszy, Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po powrocie procesji, kolejna Msza około 12:15 i po południu Msze o 16:00 i o 18:00. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału zarówno w Mszach świętych jak i procesji oraz dania świadectwa wiary. W miarę możliwości starajmy się przyozdobić nasze okna symbolami eucharystycznymi. Tradycyjnie przez całą oktawę Bożego Ciała, do następnego czwartku, Msza święta z procesją wokół kościoła o godzinie 18:00. Zapraszamy do pomocy wszystkich, szczególnie dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do poduszek oraz dorosłych do niesienia chorągwi i feretronów.
  8. Przypominamy, że Nabożeństwa czerwcowe, codziennie po Mszy o godzinie 18:00, a w niedzielę po Mszy o 16:00
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli: +Halina Kaim – 77 lat (zaopatrzona), +Zdzisław Podlewski – 74 lat (zaopatrzony), +Krystyna Bedynek – 77 lat - polecajmy ją oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…