Ogłoszenia Duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą 07.07.2019r.
 1. Przed nami kolejny tydzień wakacyjnych wypoczynków, zachęcamy częstszej modlitwy oraz lektury Pisma Świętego.
 2. Przypominamy, że w czasie wakacyjnym, Msze święte, od poniedziałku do soboty, o godzinie 7:00 i o 18:00, w lipcu dodatkowa Msza o godzinie 17:30. W niedzielę nie ma Mszy o godzinie 18:00; taki porządek będzie obowiązywał do końca sierpnia. Z Sakramentu pokuty, w tygodniu, można skorzystać przed Mszą świętą (w razie potrzeby także po zakończeniu liturgii). Przypominamy, że kancelaria parafialna, od poniedziałku do piątku czynna tylko po południu w stałych godzinach, w sobotę jak zwykle tylko rano od 8:30 do 10:00.
 3. W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia; intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
 4. Do puszek na budowę ołtarzy Bożego Ciała zebrano 1471 zł. Kwestujący zdeponowali część tej kwoty na budowę konstrukcji pod przyszłoroczne ołtarze. Już teraz zapraszamy chętnych do przygotowań procesji przyszłorocznej.
 5. W przyszłą sobotę 13 lipca obchodzimy w naszej parafii dzień męża i żony. Z tej okazji na wieczornej mszy świętej o godz. 18 udzielone zostanie błogosławieństwo małżonkom.
 6. Za sprawą Rycerzy Kolumba, w przyszłą niedzielę w naszej świątyni gościć będzie peregrynujący po Polsce Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. W związku z tym: po wieczornej mszy w sobotę i niedzielnych mszach dopołudniowych wyświetlony zostanie 15 minutowy film poruszający tematykę prześladowanych chrześcijan. Przy okazji będzie można wesprzeć finansowo dzieło pomocy na rzecz prześladowanych chrześcijan.
 7. W sierpniu zapraszamy na jubileuszową 170 pielgrzymkę Czeladzian do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka z naszej parafii wyruszy w 2 turach:
  • pobytowa (z ograniczoną liczbą miejsc) w dniach 13-18 sierpnia.
  • jednodniowa (bez ograniczeń ilościowych) w sobotę 17 sierpnia.
  Szczegóły na plakatach.
 8. Zapraszamy codziennie – od poniedziałku do soboty włącznie, przed Mszą św. wieczorną, do parafialnej modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny, parafii i naszych rodzin.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. zmarła +Marianna Kaczmarek – 90 lat, (zaopatrzony Sakramentami) - polecajmy ją oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…