Ogłoszenia Duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą 21.07.2019r.
 1. Podczas wakacyjnego wypoczynku, nie zapominajmy o spotkaniu z Panem Bogiem we Mszy świętej, modlitwie i osobistej lekturze Pisma Świętego.
 2. Przypominamy, że Msze święte w lipcu, w tygodniu, o godzinie 7:00, 17:30 i o 18:00. W niedzielę nie ma Mszy o godzinie 18:00. Z Sakramentu pokuty, w tygodniu, można skorzystać przed Mszą świętą (w razie potrzeby także po zakończeniu liturgii). Kancelaria parafialna, od poniedziałku do piątku tylko po południu w stałych godzinach. W sobotę jak zwykle tylko rano od 8:30 do 10:00.
 3. W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia; intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
 4. W czwartek, wspomnienie świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych odbędzie się w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej. Ofiara zbierana przy tej okazji zostanie przekazana na środki transportu dla misjonarzy.
 5. W piątek (26.07), przypada wspomnienie świętej Anny, jest to w naszej wspólnocie dzień odpustu. Msze święte, o 7:00, 9:00, 16:00 i o 18:00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 6. Rycerze Kolumba, podczas ubiegłotygodniowej zbiórki na rzecz Prześladowanych Chrześcijan, zebrali 1413.90 złotych i 50 euro. Cała zebrana kwota został przelana na specjalne konto utworzone przez Rycerzy Kolumba w Polsce i zostanie przekazana na pomoc prześladowanym Chrześcijanom.
 7. Sosnowiecka piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się tradycyjnie w trzech grupach. Pierwsza grupa wyrusza z Olkusza w dniach od 9-13 sierpnia; druga z Będzina w dniach od 23-25 sierpnia a trzecia z Jaworzna w dniach od 3-8 września. Szczegóły na plakatach.
 8. Msza święta Zbiorowa za zmarłych, w piątek o godzinie16:00.
 9. Przeżywamy III niedzielę miesiąca. Modlimy się za ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Ofiary zebrane tace zostaną przeznaczone na prace remontowe w naszej świątyni.
 10. Zachęcamy do udziału w Modlitwie różańcowej, codziennie od poniedziałku do soboty, przed Mszą wieczorną.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli +Daniela Kubisa (89 lat), Eugeniusz Grząba (67 lat), Jerzy Ogłódek (72 lata), Irena Meus (84 lata) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…