Ogłoszenia Duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą 28.07.2019r.
 1. W miniony czwartek przypadało wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, dlatego dziś, po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiara zbierana przy tej okazji zostanie przekazana na środki transportu dla misjonarzy.
 2. Również dziś, wzorem lat ubiegłych Rycerze Kolumba rozprowadzają przed wejściem do kościoła ,,Chlebki św. Anny”, w ramach organizowanego przez siebie kiermaszu.
 3. Zgodnie z zapowiedzią przy wyjściu z kościoła, można złożyć do puszek, ofiarę na działalność czeladzkiego Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek.
 4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym z Sakramentu pokuty, w tygodniu, można skorzystać przed Mszą świętą (w razie potrzeby także po zakończeniu liturgii).
 5. W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia; intencje dziękczynne oraz w różnych potrzebach przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
 6. W tym tygodniu przypadają, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza o powołania o godzinie 7:30, po niej całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 17:30. W piątek Msza Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 7:00 i 18:00. Natomiast w sobotę Msza Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 7:30. W piątek i sobotę, kapłan uda się z komunią do chorych od godziny 8:00.
 7. Parafia Matki Bożej Bolesnej na Piaskach, zaprasza w sobotę (3 sierpnia), o godzinie 11:00 na Mszę św. w intencji kapłanów, z racji przypadającego odpustu świętego Jana Vianneya.
 8. Przypominamy i zachęcamy do udziału w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 9. Przed tygodniem przeżywaliśmy III niedzielę miesiąca. Taca ,,Dar serca” wyniosła 4430 złotych, wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Składamy również podziękowania ofiarodawcom indywidualnym z minionego tygodnia: państwu Łucji i Januszowi Lewandowskim, Augustynowi i Stanisławie Dziewońskim, pani Irenie Lempa, paniom Halinie i Aleksandrze – anonimowo oraz państwu Barbarze i Sławomirowi również anonimowo. Bóg zapłać.
 10. Zachęcamy do udziału w Modlitwie różańcowej, codziennie od poniedziałku do soboty, przed Mszą wieczorną.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli +Janina Sosnowska (91 lat), Leszek Gryta (57 lat), Bogumiła Jarzyńska-Mosińska (59 lata) - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…