Ogłoszenia parafialne - 22 Niedziela zwykła – 01 wrzesnia 2019r.
 1. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. Dla dzieci i młodzieży zakończyły się wakacje. Przeżyjmy w jedności z Panem Bogiem kolejny rok nauki.
 2. Msze święte powracają do stałego porządku. Od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, 7.30, 17.30 i 18.00, w sobotę o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Dzisiaj powraca Msza Św. o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 8.30 do 10.00 oraz od 16.00 do 17.00, w środę tylko wieczorem od 19.00 do 20.00, w sobotę od 8.30 do 10.00.
 3. Dzisiaj o godzinie 17:00 odbędzie się Msza święta przy kapliczce św. Rozalii.
 4. Jutro w poniedziałek, 2 września, zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, opiekunów i nauczycieli na godz. 8.00, na Mszę Św. z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Spowiedź Św. jutro dla dzieci i młodzieży rano od 7.30 i po południu od 17.00. Również w poniedziałek zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, wszystkich katechetów uczących w szkołach i przedszkolach na terenie naszej parafii. Po Mszy Św. na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 5. We wtorek, 3 września, przypada dzień imienin Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski. W sobotę, 7 września, o godzinie 11.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu rozpocznie się Msza Święta w intencji Solenizanta.
 6. W środę, 4 września, będziemy przeżywali w naszej parafii Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych do Matki Bożej Pocieszenia. Rozpoczniemy od konferencji ks.Dyrektora Tomasza Folgi o godz. 10:00. Po konferencji uroczysta Msza święta, z obrzędem Namaszczenia Chorych o godz. 10:30, pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Kaszaka. Miasto Czeladź organizuje przy naszym kościele Festyn zdrowia. Prosimy o umożliwienie wszystkim chorym dotarcia do kościoła. Zapraszamy do pomocy przy pielgrzymce grupy parafialne, Żywy Różaniec, Rycerzy Kolumba i wszystkich chętnych.
 7. Również w środę o godzinie 18.00, Msza święta z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. Zbiorowa Rocznicowa – możemy zamawiać intencje za żyjących Jubilatów i Solenizantów z okazji urodzin, rocznicy Ślubu, Chrztu i imienin.
 8. W roku 2019 obchodzimy 20 rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu. Aby uczcić to ważne dla mieszkańców regionu wydarzenie, w czwartek, 5 września, w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu zostanie otwarta nowa wystawa „Jan Paweł II – w 20 rocznicę wizyty”. Fotografie, dary dla diecezji, osobiste pamiątki Ojca Świętego zgromadzone na ekspozycji oraz filmy dokumentalne pozwolą odwiedzającym poznać lub przypomnieć sobie tamte wydarzenia. Być może niektórzy odnajdą siebie bądź bliskich na zdjęciach i przypomną sobie wzruszające chwile sprzed 20 lat. Istotnym elementem wystawy jest film, w którym przedstawiciele ówczesnych władz lokalnych i duchowieństwa oraz mieszkańcy opowiadają jak pamiętają tamte dni. Serdecznie zapraszamy.
 9. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, Msza w intencji powołań o 7:30, po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 17:30. W piątek, Msza Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 7:30. W sobotę, Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 7:30. W piątek i sobotę kapłan uda się z Komunią do chorych od godziny 8:00.
 10. W najbliższą niedzielę, 8 września, podczas Mszy Św. o godz. 11.15, odbędzie się Błogosławieństwo uczniów i poświęcenie tornistrów z przyborami szkolnymi. Serdecznie zapraszamy dzieci oraz Rodziców, opiekunów i nauczycieli.
 11. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża św. Już dzisiaj zapraszamy w tym dniu na Rynek w Czeladzi, godz.15.00, na specjalne nabożeństwo połączone z Różańcem i Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia. Szczęść Boże.
 13. W ubiegłym tygodniu Związek małżeński w naszym kościele zawarli : Paweł Curyło i Karolina Kończyk. Nowych małżonków będziemy polecać opiece Matki Pięknej Miłości w najbliższą środę, podczas Nowenny.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli +Czesława Potempa – lat 95 , +Maria Gębica – lat 83, +Irena Górniak – lat 58 , +Janina Wyszowska – lat 61. Polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…