Ogłoszenia parafialne - 28 Niedziela zwykła - 13 października 2019r.
  1. Dzisiaj przeżywamy 19 Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek, na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin, z małych miast i terenów wiejskich.
  2. We wtorek, 15 października, obchodzony jest w Polsce kolejny Dzień Dziecka Utraconego. To moment pamięci o najmłodszych zmarłych, których bliscy nierzadko nie mieli szansy nawet poznać. To także okazja do zwrócenia uwagi na problemy, z jakimi borykają się rodzice przedwcześnie zmarłych dzieci. Podczas Różańca otoczymy ich naszą modlitwą.
  3. Również we wtorek, o godz. 18.00, Msza Św. z Nowenną do św. Judy Tadeusza. Jest On patronem osób przeżywających najtrudniejsze chwile życia. Znany jest szczególnie jako skuteczny orędownik wypraszający przed Bogiem łaskę pomyślnego rozwiązania tych beznadziejnych spraw. Intencje na tę Nowennę przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
  4. W środę, o godz. 18:00, Msza święta z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W środę podczas Nowenny, będziemy modlić się szczególnie za naszego Drogiego Solenizanta – Ks. Łukasza, którego imieniny przypadają 18 października. Już dzisiaj składamy Mu serdeczne życzenia i otaczamy modlitwą wstawienniczą.
  5. Za tydzień 3 niedziela miesiąca. Będziemy modlić się za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii. Ofiary zebrane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni. Obecnie trwa wykonywanie opaski fundamentowej w ramach zabezpieczenia i odbudowy fundamentów kościoła - etap pierwszy. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom – Bóg Zapłać!
  6. Wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz wdzięczności wobec zmarłych jest modlitwa w ich intencji. Przyjmujemy wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe w kancelarii parafialnej i zakrystii. Kartki wypominkowe możemy zabrać wychodząc z kościoła.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia. Szczęść Boże.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Zmarły +Józef Witnik – lat 63 - polecajmy go oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…