Ogłoszenia parafialne - 29 Niedziela zwykła – 20.10.2019r.
 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W sposób szczególny będziemy się modlić podczas Mszy św. i Różańca w intencji Misji św., a w pierwszą niedzielę listopada taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Przeżywamy 3 niedzielę miesiąca. Modlimy się za Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii. Ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na trwające prace remontowe w naszej świątyni. Obecnie trwa wykonywanie opaski fundamentowej w ramach zabezpieczenia i odbudowy fundamentów kościoła - etap pierwszy. Na ten cel parafia przekazała wykonawcy kwotę 246 tysięcy złotych. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom – Bóg Zapłać!
 3. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcy z ubiegłego tygodnia – Pani Zofii Madetko. Bóg Zapłać!
 4. Jutro, w poniedziałek, Siostry Karmelitanki, zapraszają na Mszę Św. i Różaniec o godz. 17.00.
 5. We wtorek, 22 października, o godz. 17.00, w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 6. Przypominamy o nadchodzącej zmianie czasu z letniego na zimowy, w nocy z soboty na niedzielę, 27 października.
 7. W niedzielę 27 października, po raz ostatni w tym roku Msza Św. o godz. 20.15. Powróci ona w kwietniu 2020 roku.
 8. Również w niedzielę, 27 października, w naszej parafii przypada Dzień Seminaryjny. Wraz z klerykiem, który będzie reprezentował Wyższe Sosnowieckie Seminarium Duchowne, będziemy się modlić za zaistniałe i o nowe powołania do kapłaństwa. Taca w tym dniu przeznaczona na potrzeby Seminarium.
 9. Nasza Parafia rozpoczyna realizację projektu: Centrum Integracji Społecznej. Projekt realizujemy dla osób bezrobotnych, które są zainteresowane powrotem na rynek pracy. Specjaliści z nami współpracujący, pomogą przejść przez płatny, roczny kurs zawodowy w dwóch pracowniach - budowlanej i opiekuńczej oraz znaleźć pracę na wolnym rynku. Promujemy osoby z niepełnosprawnością, a także osoby z niskimi kwalifikacjami zawodowymi, pozostające bez zatrudnienia oraz zagrożone wykluczeniem społecznym. W projekcie Centrum Integracji Społecznej, zapewniamy zainteresowanym wszelką pomoc psychologiczną, prawną, zawodową, a także w razie potrzeby dowóz i opiekę nad osobami zależnymi. Wszystkim uczestnikom będziemy wydawać codzienny ciepły posiłek. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do niezwłocznego i osobistego kontaktu z Kancelarią Parafii, w godzinach pracy Kancelarii.
 10. We wtorek, 29 października, naszą Parafię odwiedzi o.Charbel Beirouthy OLM, były Kustosz Grobu Św. Szarbela w Annaya i superior Klasztoru św. Marona w Annaya i św. Jana Damasceńskiego w Byblos oraz Ekonom Zakonu Libańskich Maronitów. Obecnie doktorant Uniwersytetu Ducha Św. w Kaslik.
 11. Wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz wdzięczności wobec zmarłych jest modlitwa w ich intencji. Przyjmujemy wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe w kancelarii parafialnej i zakrystii. Kartki wypominkowe możemy zabrać wychodząc z kościoła.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia. Szczęść Boże.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Zmarła +Bożena Boruszewska – lat 61 - polecajmy Ją oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…