Ogłoszenia parafialne - 30 Niedziela zwykła – 27.10.2019r.
 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Dzień Seminaryjny. Wraz z klerykiem, który reprezentuje Wyższe Sosnowieckie Seminarium Duchowne, modlimy się za zaistniałe i o nowe powołania do kapłaństwa. Dzisiejsza taca będzie przekazana na potrzeby Seminarium.
 2. We wtorek, 29 października, naszą Parafię odwiedzi zapowiadany już wcześniej Gość - o.Charbel Beirouthy OLM, były Kustosz Grobu Św. Szarbela w Annaya i superior Klasztoru św. Marona w Annaya i św. Jana Damasceńskiego w Byblos oraz Ekonom Zakonu Libańskich Maronitów. Zapraszamy w tym dniu na Różaniec i Mszę Św. o godz. 18.00.
 3. W środę, o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
 4. W piątek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich świętych, Msze święte o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:15, 14:00 (na cmentarzu parafialnym) i 18:00. Przed Mszą Św. na cmentarzu, o godz. 13:30, procesja z różańcem za zmarłych. Tego dnia przypada także Pierwszy Piątek miesiąca. O godz. 7.00 Msza Św. Wynagradzająca Najśw.Sercu Pana Jezusa, a po niej wystawienie NS i Nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.Modlitwa różańcowa z wypominkami jednorazowymi w sobotę, o godz. 8:00 i 9:00. Wypominki oktawalne z Różańcem za zmarłych, codziennie przez 8 dni, od soboty 2 listopada do soboty 9 listopada, o godz.17:00, a po nich Msza Św. w intencji polecanych Zmarłych. W sobotę, przypada Pierwsza Sobota miesiąca. O godz. 7:30 Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej wystawienie NS, Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. W Pierwszą Sobotę kapłan uda się z Komunią Św. do chorych od godz.8.00, natomiast do chorych odwiedzanych zwykle w Pierwszy Piątek, kapłan uda się tydzień później, w piątek, 8 listopada, od godz. 8.00.
 5. Przypominamy, że:
  1. wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest odpustem zupełnym i można go zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień;
  2. wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz, Wierzę, w Dzień Zaduszny mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: Spowiedź, Komunia św. oraz modlitwa według intencji Ojca Świętego. Odpust ten można zyskać od południa dnia poprzedniego, aż do północy z 2 na 3 listopada. W intencji Ojca Świętego można odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 6. Przed tygodniem przeżywaliśmy 3 niedzielę miesiąca. Taca ,,Dar serca” wyniosła : 6376 złotych. Wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy. Składamy również podziękowania Darczyńcom z ubiegłego tygodnia : Pani Irenie Lempa z ul. M.Auby, Państwu Ireneuszowi i Irenie Gajdka z ul.Ogrodowej, Państwu Augustynowi i Stanisławie Dziewońskim z ul. M.Auby, Pani Stanisławie Żurowskiej i Pani Aleksandrze Szot z ul. 17 Lipca, Państwu Łucji i Januszowi Lewandowskim z ul. Bytomskiej oraz anonimowemu Darczyńcy z ul. Katowickiej. Szczególne podziękowanie kierujemy do Państwa Barbary i Andrzeja Kędzierskich z ul. Szpitalnej. Bóg Zapłać!
 7. W niedzielę, 3 listopada, taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.
 8. Wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz wdzięczności wobec zmarłych jest modlitwa w ich intencji. Przyjmujemy wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe w kancelarii parafialnej i zakrystii. Kartki wypominkowe możemy zabrać wychodząc z kościoła. Wypominki będą również przyjmowane w piątek, 1 Listopada, na cmentarzu parafialnym i komunalnym.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia. Szczęść Boże.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli +Alina Gadecka – lat 96, +Wanda Kaczor – lat 81 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…