Ogłoszenia parafialne – 33 Niedziela zwykła – 17.11.2019r.
  1. Dzisiaj trzydziesta trzecia Niedziela zwykła. Trzeci Światowy Dzień Ubogich. Trzy lata temu papież Franciszek ogłosił swoją autorską inicjatywę, jaką jest Światowy Dzień Ubogich, który przypada na tydzień przed Uroczystością Chrystusa Króla. To jest niezwykle ważne, że do tej wielkiej uroczystości Chrystusa Króla idziemy poprzez zauważenie Chrystusa obecnego w ubogich. Myślą przewodnią obecnej edycji są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza wszystkich do udział w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”, a tym samym do wsparcia najuboższych w swojej parafii. Tytki – to papierowe torby, które dostępne są w cenie 1 zł. Odbierzmy zatem dzisiaj Tytkę po Mszy Św. w zakrystii, wypełnijmy żywnością lub artykułami chemicznymi, a następnie przynieśmy z powrotem do kościoła do niedzieli,24 listopada włącznie! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzą swoje serca dla ubogich.
  2. W przyszłą Niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - święto patronalne Akcji Katolickiej. O godz. 10.00 , Msza Św. w intencji Członków Akcji Katolickiej i ich rodzin.
  3. Przeżywamy 3 niedzielę miesiąca. Modlimy się za Ofiarodawców i Darczyńców naszej parafii. Ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na trwające prace remontowe w naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom – Bóg Zapłać!
  4. We wtorek, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, Nowenna do św. Judy Tadeusza. W środę, o godz. 18:00, Msza święta z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  5. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcy z ubiegłego tygodnia – Pani Teresie Kuszper. Bóg Zapłać!
  6. W niedzielę,24 listopada, o godz. 16.00 , Siostry Karmelitanki, zapraszają na Mszę Św. odpustową, z okazji Uroczystości Chrystusa Króla.
  7. W ostatni wtorek października, gościliśmy w naszym kościele, ojca Charbela Beirouthy z Libanu. Wraz z nim po raz pierwszy przybyły do nas relikwie Świętego Szarbela. Jako kontynuację tego wydarzenia, serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela, w piątek 22 Listopada, o godz. 18:00, na Mszę Św., podczas której po raz kolejny uczcimy tego Świętego, ucałujemy jego relikwie i otrzymamy olej św. Szarbela.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia. Szczęść Boże.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły : śp. +Marta Ciesielska - lat 90 i +Aleksandra Popiel - lat 65 - polecajmy Je oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…