1 Niedziela Adwentu – 01.12.2019r.
 1. Dzisiaj przeżywamy 1 niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Msze Św. Roratnie będą się odbywać od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 15 grudnia, w 3 Niedzielę Adwentu. Dzień Spowiedzi Św. przypada w poniedziałek,16 grudnia.
 2. Caritas rozpoczyna akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca goszcząca na naszym stole wigilijnym to konkretne dziecko, któremu udzieliliśmy pomocy materialnej. Świece można zakupić już od dzisiaj w zakrystii naszego kościoła.
 3. W środę, o godz. 18:00, Msza święta z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. Zbiorowa Rocznicowa – możemy zamawiać intencje za żyjących Jubilatów i Solenizantów z okazji Urodzin, rocznicy Ślubu, Chrztu i Imienin.
 4. W środę, 4 grudnia, wspominamy św. Barbarę – patronkę górników i hutników. O godz.9.00 zapraszamy wszystkich na Mszę Św. Barbórkową w intencji Górników i ich Rodzin. Również w środę, o godz. 16:30, odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Katechetycznym. Serdecznie zapraszamy stałych i nowych uczestników..
 5. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć swój dar do puszek na paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Natomiast przez cały Adwent w kościele, będzie wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób samotnych, starszych i z niskimi dochodami
 6. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, Msza Św. w intencji powołań o godz.7:30. Po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 17:00. W piątek, Msza Św. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18.00. W sobotę, Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30. W piątek i sobotę kapłan uda się z Komunią Św. do chorych od godziny 8:00.
 7. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to również Patronalne Święto Sodalicji Mariańskiej. O godz. 11.15, Msza Św. w intencji Członków SM i ich Rodzin. Sodalicja Mariańska zaprasza w tym dniu wszystkich Czcicieli NMP, do kościoła o godz. 12.00, na Godzinę Łaski, która zgodnie z obietnicą Matki Bożej, będzie źródłem potrzebnych Łask dla duszy i ciała wszystkich uczestników tego nabożeństwa.
 8. W przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła, będzie zbierana ofiara do puszek, celem wsparcia materialnego Kościoła na Wschodzie.
 9. Również w przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 11.15, zostaną poświęcone i wręczone dzieciom, przygotowującym się do 1 Komunii Św., medaliki z wizerunkiem NMP. Zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami.
 10. Zapraszamy do kościoła osoby chętne do pomocy przy rozwieszaniu sukna do Szopki bożonarodzeniowej, w piątek 6 grudnia, o godz. 14:30.
 11. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom z ubiegłego tygodnia : Państwu Marii i Januszowi Pałucha z ul.Katowickiej. Bóg Zapłać!
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia. Szczęść Boże.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności, odeszły śp. +Wanda Fudal – lat 69, +Zofia Kowalewska – lat 65, +Jolanta Litewka – lat 60. Polecajmy Je oraz naszych bliskich Zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…