Ogłoszenia duszpasterskie - 2 Niedziela Adwentu – 08.12.2019r.
 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to również Patronalne Święto Sodalicji Mariańskiej. O godz. 11.15, Msza Św. w intencji Członków SM i ich Rodzin. O godz. 12.00, Sodalicja Mariańska zaprasza wszystkich Czcicieli NMP, do kościoła, na Godzinę Łaski.
 2. Trwa Adwent. Msze Św. Roratnie odbywają się od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 15 grudnia. Spowiedź Św. rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek,16 grudnia, w godz. 8.30 – 9.30 oraz 16.30 – 18.30. Kapłan uda się z wizytą przedświąteczną do chorych, we wtorek, 17 grudnia, od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii lub zakrystii.
 3. Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Zachęcamy do złożenia ofiary do puszek na ten cel, przy wyjściu z kościoła,
 4. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca goszcząca na naszym stole wigilijnym to konkretne dziecko, któremu udzieliliśmy pomocy materialnej. Świece można zakupić w zakrystii naszego kościoła. Również przez cały Adwent, w kościele jest wystawiony kosz, na artykuły spożywcze i środki czystości, dla osób samotnych, starszych i z niskimi dochodami.
 5. Jutro, w poniedziałek, 9 grudnia, o godz. 18.00, Msza Św. w intencji Rycerzy Kolumba oraz ich rodzin.
 6. We wtorek, 10 grudnia, o godz. 18.00, w Domu Katechetycznym, odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 7. W środę, o godz. 18.00, Msza święta z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
 8. Za tydzień przypada 3 niedziela miesiąca. Będziemy modlić się w intencji Darczyńców naszej parafii. Ofiary zebrane tego dnia na tacę, zostaną przeznaczone na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni.
 9. Na stoliku z prasą, położone są do zabrania, Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy Różańcowej na rok 2020. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny również na stoliku z prasą.
 10. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom z ubiegłego tygodnia : Państwu Zofii i Mirosławowi Pasek z ul. Szkolnej. Dziękujemy również Pani Annie Laskowskiej za ofiarę złożoną na zakup relikwiarza św. Szarbela. Bóg zapłać!
 11. W piątek, 13 grudnia o godz. 9.00, zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy pracach związanych z ustawieniem szopki oraz wniesieniem choinek do kościoła.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia dużo zdrowia, pomyślności i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia. Szczęść Boże.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. : +Dionizy Praszkiewicz – lat 72, +Sabina Sobania – lat 77, +Anna Bugajska - Jurczyńska – lat 80, +Czesław Marczewski – lat 65 - polecajmy Ich oraz naszych bliskich Zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…